пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

Діяльність бібліотек ТГ в реаліях війни

 Жителі нашої громади активно долучилися до виготовлення маскувальних сіток. Щиро дякуємо за активність. Двері бібліотеки завжди відкриті для бажаючих доєднатися!

 

Вже стало доброю традицією під час Різдвяних свят в Іллінецькій міській бібліотеці для дітей влаштовувати конкурс на краще виконання колядок. Тож сьогодні теж в бібліотеці зібралися активні користувачі -учні 1- 5-х класів на конкурс «Коли янголи співають». Учасники виконували поодинці і всі разом свої найкращі колядки. Після цього залюбки фотографувались біля Різдвяно-Новорічної локації, влаштованої у вестибюлі бібліотеки. Зустріч завершилась солодким частуванням за святковим столом.

24 грудня на базі Хрінівської сільської бібліотеки відбувся урок літератури рідного краю, провела його учениця 9-го класу Шимко Анастасія, розповівши однокласникам автобіографію українського дитячого письменника, драматурга, кіносценариста, прозаїка та перекладача Ярослава Стельмаха.Учні мали можливість ознайомитися з  літературою рідного краю.

24 грудня, напередодні світлого свята Різдва в Центрі активності громадян відбувся цікавий майстер-клас по виготовленню прикраси у вигляді Вифлеємської зірки. Зберігаймо та цінуймо наші народні звичаї та традиції, що передаються з покоління в покоління!

23 грудня у  Хрінівській СБФ відбувся урок літератури рідного краю для учнів 8-го класу, провела вчителька української  мови та літератури Кудін Лариса Анатоліївна. Тама уроку: «Ознайомлення з творчістю письменників-земляків Вінниччини» під час якого присутні ознайомилися з фондом сільської книгозбірні  та обговорили творчість М. Коцюбинського, С. Руданського, Є. Гуцало,  К. Калитко.

19 грудня в Іллінецькій міській бібліотеці для дітей свято. Адже  в книгозбірні відбулася прем‘єра лялькової вистави «Книжчин дім». Вистава  знайомить наймолодших  з книгою,  бібліотекою, навчає любити і поважати книгу  та читання. Глядачами стали учні перших класів ІЛЛІНЕЦЬКОГО ЛІЦЕЮ №2. Юні глядачі уважно слухали і спостерігали за діями лялькових героїв. По завершенню, юні актори із задоволенням фотографувались з вдячними глядачами.

13 грудня  міська бібліотека для дітей зібрала в Центрі активності громадян  ІММБ наймолодших учасників гуртка образотворчого мистецтва, що діє в Центрі дитячої та юнацької творчості (керівник Марина Сєрова). Діти заслухавши казоньку "Про дівчинку і Мишку"  у виконанні акторки Катерини Тушкевич, намалювали свої мрії для захисників України. Малюнки будуть передані волонтерам.


10 грудня в Хрінівській СБФ було презентовано тематичні полички «Знай свої права – виконуй обов'язки », «Конституція України – гарант прав та свобод українців». Також з дітьми 1-3 класів була проведена гра "Так чи не так?" 5-7 класів гра "Чиї права та обов'язки?" Переглянули мультфільм "Свої права ти добре знай, їх шануй і захищай".



7 грудня День української хустки: символ краси і традицій! Цей день об'єднав наш колектив під час виїзного міського семінару бібліотекарів Іллінецької міської ТГ. Фото зроблено в Хрінівському лісі.

Українська хустка об'єднує жіночі покоління і передається, як родинна цінність, від матері до доньки для збереження українських традицій. Уривок із поеми "Мамина хустка" Петра Зарицького читає бібліотекар Леся Козаченко.

https://www.facebook.com/100027396964153/videos/531017966593550?idorvanity=783053800665605&locale=uk_UA 

З 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить акція "16 днів проти насильства". Іллінецька ММБ активно долучилася до неї, організувавши проведення настільних інформаційно-просвітницьких ігор: "Ліза та її друзі подорожують світом" та"Рожеві окуляри". В ході гри учні 5-Б класу Іллінецького ліцею √2 підвищили свій освітній рівень, виробили навички безпечної поведінки в ситуаціях, які потенційно можуть призвести до потрапляння в торгівлю людьми.

5 грудня 2024 року Іллінецькою міською бібліотекою для дітей проведено зустріч з краєзнавчинею Ольгою Рудник для учнів 8-го класу  Іллінецького ліцею №2.

Ольга Григорівна майстерно "повела" школярів стежками рідного краю, подаючи цікаві історичні факти та розповіді про видатних земляків.

Гарним доповненням заходу став вірш Світлани Травневої "Моя Іллінеччина" у виконанні Каріни Пастух.

5 грудня 2024 року у стінах Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки, оповитих атмосферою тепла й вдячності, відбулася урочиста подія з нагоди Міжнародного дня волонтера. Цей особливий захід став справжнім оспівуванням людської доброти, самовідданості й невтомної праці тих, хто несе світло надії навіть у найскладніші часи.

Міський голова Володимир Ящук разом із заступником з питань діяльності виконавчих органів ради Людмилою Трохимець звернулися до волонтерів зі щирими словами подяки, які щодня докладають зусиль, щоб підтримати Збройні Сили України. Учасникам заходу було вручено подяки та прапори України як символи вдячності за їхню невтомну працю, патріотизм і непохитну віру в нашу Перемогу.

Особливу подяку та визнання було висловлено волонтерській групі працівників культури "Мистецька фортеця" під мудрим керівництвом Миколи Романова. Їхня безмежна енергія, творчий підхід та щире прагнення допомагати стали справжнім джерелом натхнення для всіх, хто долучається до благородної справи - підтримки наших Воїнів, які відважно боронять рідну землю.

Не менш зворушливими були слова вдячності на адресу колективу Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки, яку очолює Наталя Покрищук. Самовіддана праця цього колективу у волонтерських проєктах і постійна допомога військовим є гідним зразком єдності та самовідданості.

Ця подія вкотре довела: об’єднані спільною метою, ми здатні забезпечити надійний тил нашим Воїнам, які боронять мир і свободу України.

На сьогодні екологічне виховання підростаючого покоління набуває особливої ваги та актуальності. А тому саме цій темі присвячувався міський семінар бібліотечних працівників Іллінецької ТГ, який відбувся 4 грудня  на базі Хрінівська сільська бібліотека та мав назву: "Бібліотека - як осередок екологічного виховання дітей та юнацтва".

Розпочався семінар зі своєрідного релаксу - еко-просвітницької екскурсії до зоодворика Лісова казка Поспілкувавшись з господинею пані Наталею бібліотекарі отримали масу позитивних емоцій та приємних враженнь.

Продовжилася зустріч в приміщенні Хрінівської СБФ. Працівники сільськиї книгозбірень переглянули цікаві відеоматеріали та презентацію екологічної тематики, підготовлені бібліотекарем інтернет-центру Ольгою Романовою та бібліографом-краєзнавцем Анастасією Покрищук.

Чимало корисних порад надала бібліотекар Іллінецької міської бібліотеки для дітей Валентина Дусанюк під час виступу "Виховання дітей та підлітків екологічно свідомими".

Своїми власними напрацюваннями по екологічному вихованню поділилися колеги: Ольга Нестерук - бібліотекар Хрінівської СБФ; Леся Козаченко - бібліотекар Бабинської СБФ; Наталія Присяжнюк - бібліотекар Жорнищенської СБФ; Олена Харченко - бібліотекар Іллінецької міської бібліотеки для дітей.

Робоча зустріч колег пройшла професійно, цікаво та щиро: було тут і дружнє чаювання, і активне обговорення побаченого та почутого, і поради директора, і ремарки методиста, і спільні фото.

2  грудня 2024 року відбулась щотижнева оперативна нарада за участі заступників міського голови, керуючої справами виконавчого комітету, працівників апарату та начальників структурних підрозділів міської ради, старост, керівників комунальних підприємств та комунальних служб громади. Провів нараду перший заступник міського голови Олег Дмитрик.

З інформацією про діяльність публічних бібліотек Іллінецької міської територіальної громади в реаліях війни на нараді виступила директор Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки міської ради Наталя Покрищук.

Пані Наталя розповіла, що мережа  бібліотечних закладів нашої  громади об’єднує: Іллінецьку міську мультимедійну бібліотеку, яка є головним методично-навчальним центром для сільських бібліотечних закладів, Іллінецьку міську бібліотеку для дітей та 13 сільських бібліотек-філій.

Бібліотеки, особливо у час, коли в країні триває війна – це не просто заклади для читання книг, але й центри культурного життя, де відбуваються різноманітні заходи, спрямовані на розвиток освіти, культури та національної свідомості.

Масова робота бібліотечних закладів Іллінецької міської територіальної громади  має свою мету, завдання, теорію і методику. Методами масової роботи є бібліотечні заходи, необхідні для навчання, дозвілля та розвитку громадян.

Найбільш активними відвідувачами бібліотек є найменші жителі громади.

Працівники Іллінецької міської бібліотеки для дітей вже при першій зустрічі  юного читача вміють здивувати, зацікавити книгою, усіма доступними засобами, якими володіє бібліотека.  Адже  під час масового заходу, який проводиться бібліотекою, головним героєм  є книга.

Понад 40 років при міській бібліотеці для дітей працює ляльковий клуб «Барвінок». Керівник якого Олена Харченко  навчає дитину грати, брати на себе роль і діяти, разом з тим допомагаючи їй обирати життєвий досвід. Ляльковий театр — це засіб емоційно-естетичного виховання дітей в бібліотеці. Театралізована діяльність дозволяє формувати досвід соціальних навичок та поведінки. Адже кожна казка або літературний твір для дітей дошкільного віку завжди мають моральну спрямованість: доброта, сміливість, дружба,  тощо.

Реалізовуючи щорічний вуличний проєкт «Бібліопісочниця», бібліотекарі здійснюють вихід поза межі бібліотечних стін і працюють на дитячому майданчику «Чемпіон» поруч з книгозбірнею, в разі сигналу «Повітряна тривога» мають змогу швидко скористатися укриттям міської бібліотеки.

Актуальним простором книгозбірні є Центр активності громадян. Простір, де жителі громади можуть самостійно через календар подій організовувати заходи: громадські обговорення, творчі події, майстер-класи, навчальні курси. Це об’єднує активних мешканців та посилює їхню роль у житті  нашої громади.

Третій рік поспіль на базі Центру активності громадян Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки вирує життя активних, не байдужих українців: дітей, молоді. Наразі це місце, де реалізовується багато гарних ініціатив на підтримку ЗСУ. А також організовуються різноманітні тренінги, зустрічі, цікаві заходи.

На даний час важливий напрямок роботи – це психосоціальна підтримка  жителів громади, першочергово дітей. Так в Центрі активності громадян відбулося  понад 10 заходів з психосоціальної підтримки дітей від Товариства Червоного Хреста України. Такі активності  відбуваються в рамках реалізації Всеукраїнської  програми  ментального здоров'я  «Ти як?» — ініційованою першої леді Оленою Зеленською.

На базі громадського простору проходять соціальні та освітні активності для жителів різного віку – від дітей до людей старшого віку. У рамках коворківгу людей елегантного віку тут навчають цифровій освіті, зокрема користуватися цифровими послугами онлайн, а також опановувати основи цифрової гігієни.

Упродовж майже трьох років повномаштабної  російської військової агресії, бібліотеки навчилися працювати в умовах воєнного стану, продумуючи й підлаштовуючись до надскладних умов сьогодення. Працівники кожної  сільської бібліотеки-філії роблять  все можливе, щоб ці заклади працювали максимально потужно та багатогранно.

Наталя Леонідівна подякувала міському голові, його заступникам, управлінню культури, старостам за підтримку у багатьох починаннях, модернізацію та оновлення  бібліотечних закладів громади. Наголосивши, шо сільські бібліотеки, які  оновлені та технічно осучасненні,  стали лідерами бібліотечної справи,  простором сили та наснаги, хабами цифрової освіти.

«Ми одними з першими в області змінили підхід до цільового призначення бібліотек, особливо в селах. Зробили сучасні ремонти в приміщеннях, придбали меблі, сучасну компʼютерну та копіювальну техніку, підключили швидкісний інтернет. Переважна більшість сільських бібліотек нашої громади, це не лише книгозбірні, це багатофункціональні інформаційні простори, центри комунікацій, де проводяться різноманітні зустрічі, заходи, де надаються нові послуги. На жаль війна не дала можливість повністю реалізувати цей проєкт, але після Перемоги, ми обовʼязково його завершимо. Дякую Наталі Леонідівні, усім працівникам бібліотек, за те, що ці заклади стали справжніми освітньо-культурними осередками, волонтерськими центрами, центрами цифрової освіти» - підвів підсумок перший заступник міського голови Олег Дмитрик.

Листопад в бібліотечній справі

Гамірно та  весело було  на святі Андрія  в Даньківській сільській бібліотеці- філії. Діти приємно провели час , згідно з традиціями кусали калиту, розгадували загадки, клеїли паперові іграшки. Закінчилось свято приємним чаюванням у дружньому колі.

26 листопада 2024року в  Красненьківській сільській бібліотеці-філії Іллінецької ММБ організовано персональну виставку малюнків, юної користувачки учениці 9-го класу Вікторії  Семенюк.

Дівчинка почала малювати ще з дитинства, кожен малюнок насичений різними барвами, використовує у своїх роботах акварель, та простий олівець. У кожну роботу Вікторія вкладає свою душу, малюнки вважає своїми друзями.

"Сучасну країну творять талановиті  діти, які мають своє мислення на життя" - зазначила Світлана Кошельник презентуючи роботи юної художниці.

23 листопада День пам'яті жертв Голодомору. У 2024 році День пам'яті Голодомору проходив під гаслом "Запали свічку пам'яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів".

22 листопада в Центрі активності громадян Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки відбулася година пам'яті «Трагічні сторінки історії»,  присвячена тим жахливим подіям. Учасники заходу студенти-першокурсники Іллінецького аграрного фахового коледжу з цікавістю слухали інформацію та переглядали відеоматеріали, підготовлені працівниками міської книгозбірні. Викладачка історичних дисциплін Олександра Письменна проаналізувала причини та наслідки голодоморів, як геноциду української нації. Щемно прозвучали спогади пані Олександри про свою бабусю - очевидицю Голодомору 1932-1933рр.. В  пам'ять про неї вчителька пригостила всіх смачним духмяним хлібом.

Затамувавши подих, зі сльозами на очах слухали присутні розповідь іллінчанки, однієї з найстарших читачів бібліотеки, Євгенії Миколаївни Хлівної. На її дитинство випали роки голодомору 1946-1947рр.. На все життя закарбувалися ті страшні події, власні поневіряння по чужих краях в пошуках хліба. Але це не змогло зламати волю до життя, жагу до навчання: пані Євгенія вижила, здобула освіту і стала вчителькою та понад 40 років сіяла добре, мудре та вічне... Євгенія Миколаївна, попри свій "елегантний" вік, і досі займає активну життєву та громадську позицію.

Працівники бібліотеки підготували виставку-реквієм "Голодомор - чорна сповідь моєї Вітчизни".

У Якубівській сільській бібліотеці-філії Іллінецької ММБ  відбувся захід, присвячений пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Учасники заходу переглянули художній фільм «ГОЛОД 33», що відтворює трагічні події Голодомору, розповідаючи історію селянської родини, яка намагається вижити в умовах штучного голоду, створеного радянською владою.

В Красненьківській  сільській бібліотеці пройшла хвилина мовчання, під назвою "Свіча пам'яті" згадали померлих односельчан ,та прозвучали спогади очевидців тих страшних 32-33 р.

На базі Паріївської сільської бібліотеки-філії Іллінецької ММБ вчителька Паріївської школи-філії Іллінецького ліцею Марина Степурська провела урок історії у форматі -  історичне кафе «Мор». Діти та учителі мали можливість ознайомитися з частиною «страв», які споживали під час Голодомору.

У Хрінівській сільській бібліотеці-філії створено книжкову виставку  «Голодомор в Україні: історія і пам'ять» для масового користувача.  Юні читачі книгорбірні створювали аплікацію «Засвіти свічку пам'яті».

В Жаданівській сільській бібліотеці-філії Іллінецької ММБ відбулася  інформаційна година «Хліб - основа життя». Учасники заходу - учні 7-го класу Жаданівського ліцею уважно слухали Кучковську Ганну Федорівну вчительку історії. Ведучи розмову про хліб, про ціну хліба,  присутні згадали історію нашої країни, коли нашому народові довелося пережити голодне лихоліття 1933 року.

21 листопада День Гідності та Свободи!

Цей день – символ боротьби і перемоги, символ єднання заради найвищих ідеалів цивілізованого світу. Всупереч жорсткому тиску антидемократичного режиму українці об'єдналися і відстояли своє право на вибір достойного життя на майбутнє. Цій знаковій події в Хрінівській СБФ відбувся патріотичний урок «Гідність і Свобода  – зброя ПЕРЕМОГИ!»

В День Гідності та Свободи Україна відзначає річницю двох найважливіших революцій: помаранчевої та Євромайдану. В Паріївській СБФ учителькою Паріївської школи-філії Іллінецького ліцею №1 Мариною Степурською проведений захід "Ми є народ якого правди сила..."

Другий рік поспіль на базі Іллінецької ММБ діє Клуб за інтересами "Тепло наших рук для ЗСУ"  де згуртувалися користувачі "елегантного" віку, ВПО для доброї справи задля Перемоги. 20 листопада відбулося чергове засідання клубу любителів в'язання шпицями. Щиро дякуємо усім, хто долучився до корисної та потрібної справи!

Героїчна та водночас трагічна дата - 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну.

19 листопада 2024 року вся спільнота України схилила голови перед тими, хто віддав своє життя, і щоденно дякує всім, хто бореться за наше мирне завтра!

Для учнів молодших класів бібліотекарі Якубівської, Паріївської, Павлівської сільських бібліотек-філій  організували перегляд повчального мультфільму" МИКОЛА ТА ІВАН, Добро завжди перемагає", який підкреслює важливість доброти, взаємо підтримки та віри в перемогу добра над злом.

Відвідувачі Хрінівської сільської бібліотеки-філії переглянули презентацію "1000 днів незламності", мультфільм "Іван та Микола". Також розгадували кросворд "Ненька - Україна", "ХТО ВОНИ - ГЕРОЇ СУЧАСНОСТІ".

Бібліотекар Жаданівської сільської бібліотеки-філії Іллінецької ММБ Любов Онищук спільно з працівниками Сорокського СБК провели виховну годину «1000 днів стійкості, мужності та неймовірної єдності всього українського народу». Учасники заходу - учні 3 класу Жаданівського ліцею (класний керівник Людмила Петрівна) хвилиною мовчання  вшанували памʼять загиблих воїнів та переглянули мультфільм "Іван і Микола".

Актуально, змістовно, цікаво, пізнавально... Саме такими словами можна охарактеризувати урок української мови та літератури "Ми гідні жити в мирі та свободі", який відбувся в Центрі активності громадян Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки. Як завжди, натхненно та емоційно провела його філологиня Іллінецького ліцею №1 Лариса Олександрівна Бірюкова.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять усіх жертв нинішньої війни, 1000 днів повномасштабного вторгнення, який відзначався напередодні. Пані Лариса напрочуд вдало поєднала постать великого українця, вічного "революціонера" Івана Яковича Франка з подіями революції Гідності та нашим, таким трагічним та героїчним водночас, сьогоденням. Вчителька подала багато цікавих маловідомих фактів про життя та творчість великого Каменяра, розкрила його неоціненний внесок та вплив на становлення та розвиток української нації. Прозвучало чимало пізнавальної інформації про особисте життя Івана Франка та його родину. Учасники заходу учні 10-го класу ліцею №1 та студенти другого курсу ІАФК долучилися до уроку, прочитавши вірші Франка та вислови відомих людей про нього та його творчість. Урок доповнювали пізнавальні відеоролики, зокрема,  надзвичайно зворушливий про французького легіонера, який в 22-річному віці загинув, захищаючи Україну.

Завершився захід прослуховуванням пісні на слова Івана Франка "Ой ти, дівчино, з горіха зерня".

Бібліотекарі ІММБ підготували книжкові виставки: "День Гідності і Свободи", "1000 днів стійкості та мужності" та "Мойсей української літератури".

15 листопада зустрілися за дружнім спілкуванням бібліотекарі Іллінецької ММБ.

В Центрі активності громадян відбулася виробнича нарада, присвячена питанням планування та звітності. Участь в нараді взяла  бухгалтер управління культури Іллінецької міської ради пані Лариса Задорожная , яка познайомила присутніх з деякими аспектами фінансування та дала відповіді на запитання бібліотекарів.

Директор Іллінецької ММБ пані Наталя Покрищук акцентувала увагу присутніх на важливості якісної здачі звіту та підготовці планів роботи на 2025 рік.

Методист пані Тетяна Токайчук наголосила на важливості планування в роботі бібліотечних установ та детально розповіла про типові помилки.

Бібліограф-краєзнавець пані Анастасія Покрищук запропонувала присутнім  "Калейдоскоп  знаменних дат на 2025р." , який стане надійним помічником при плануванні.

Бібліотекарі жваво обговорювали нагальні питання, ділились власним досвідом  та цікавою інформацією.

14 листопада до Іллінецької міської бібліотеки для дітей  завітали учні 2-го класу Іллінецький ліцей №3 (класний керівник Колесник Людмила Іванівна)

Бібліотекар, Олена Харченко,  провела екскурсію під час якої ознайомила дітей з новими книгами. Юні читайлики відгадували загадки в ігровій формі вивчали правила поведінки з книгами та правила користування бібліотекою.

Утворивши дві команди: "Розумашки" і "Чомучки"  завзято та весело змагались у конкурсах: "Казковими стежками", "Україна - рідний " - перемогла міцна дружба.

14 листопада бібліотекарі Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки долучилися до онлайн-трансляції круглого столу «Взаємодія бібліотек у фокусі збереження ментального здоров'я дітей та молоді», ініційованого Вінницькою обласною бібліотекою для дітей та юнацтва ім. Івана Франка.

Мета заходу - створення майданчика для обміну досвідом, обговорення викликів і перспектив співпраці між бібліотеками та організаціями, що працюють над підтримкою психічного здоров'я дітей та молоді.


13 листопада в Іллінецькій міській бібліотеці для дітей відбулася квест-гра "Зростайте патріотами". Учасники - учні 5-Б класу ІЛЛІНЕЦЬКОГО ЛІЦЕЮ №2  (класний керівник Сидоренко Альона Валеріївна). Учні відвідали 7 станцій, на яких виконували різноманітні завдання: складали з пазлів  Великий герб України,  відгадували назви і співали українські народні пісні, називали предмети старовини у Іллінецькому краєзнавчому музеї, відповідали на питання вікторини  "Це моя Україна" та інше.

7 листопада до Іллінецької міської книгозбірні для дітей знову  завітали учні 1-А класу  Іллінецький ліцей №1   (класний керівник Внукова Інна Миколаївка).Бібліотекар Олена Харченко провела екскурсію: презентувала дітям  нові книги для їх віку, творчі та книжково-ілюстративні  виставки.  Цікавими дітям  були також ігри і конкурси запропоновані працівником книгозбірні. Наприкінці екскурсії діти мали змогу погортати та почитати книжки, які їм найбільше сподобалися. З новим гарним враженням діти пішли з бібліотеки, але обіцяли повернутися...

2024 рік - активно продовжується надважливий напрямок  роботи – волонтерство. Протягом поточного року дбайливими руками працівників бібліотек та користувачів виготовлено та передано в ЗСУ  понад 50  маскувальних сіток. Під час осінніх канікул діти активно доєднуються до виготовлення маскувальної сітки для наших захисників в Іллінецькій міській мультимедійній бібліотеці.

1 листопада в  Іллінецькій міській бібліотеці для дітей відбулося засідання лялькового клубу «Барвінок». Юні актори виготовляли макети книг  для героїв майбутньої лялькової вистави під  керівництвом Олени Харченко. А ще, пані Олена, навчає дітей  грати, брати на себе роль і діяти, разом з тим допомагаючи їй обирати життєвий досвід. Адже ляльковий театр — це засіб емоційно-естетичного виховання дітей в бібліотеці. Театралізована діяльність дозволяє формувати досвід соціальних навичок та поведінки. А кожна казка або літературний твір для дітей дошкільного віку завжди мають моральну спрямованість: доброта, сміливість, дружба,  тощо.

вівторок, 22 жовтня 2024 р.

Слава Україні! Захисникам і захисницям Слава!

 31 жовтня 2024 року Іллінецька міська бібліотека для дітей радо зустрічала юних читачів. З нагоди Хелловіна, проведено пізнавальну годину "Хелловін зустрічаємо - усе про нього знаємо". Учасники дізналися багато нового про це свято. Активно взяли участь у конкурсах запропонованих бібліотекарем. Також залюбки грали у настільні ігри: "Шашки", "Лото", "Хто я" та інші.

31 жовтня працівники Іллінецької ММБ долучилися до IX Міжнародної науково-практичної конференції «Усна історія: пізнавально-документальний потенціал і громадська архівістика» організованої ВОУНБ ім. В. Отамановського в онлайн форматі.

Дякуємо колегам за створення унікального майданчика для обговорення актуальних питань: теоретичні, методологічні та прикладні проблеми усної історії; джерельна база усноісторичних досліджень; громадська архівістика: теорія, практика, досвід; «незакінчене минуле» в усноісторичних оповідях; усна історія та виклики російсько-української війни; проєкти з регіональної, локальної, етнічної історії; відображення культури та побуту в усних джерелах; професійна етика дослідників усної історії.

Іллінецька ММБ  та Красненьківська сільська бібліотека запрошує своїх користувачів на книжкові новинки! До бібліотек надійшли україномовні книги німецьких авторів!

  

27 жовтня все світове українство відзначає День української писемності та мови, яке традиційно відзначається у день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця, з чиїм ім'ям пов'язують започаткування писемної української мови. В Центрі активності громадян Іллінецької ММБ відбувся захід присвячений цій події.

   Вчителька Іллінецького ліцею №1 Лариса Бірюкова майстерно провела студентів коледжу шляхами розвитку і становлення української мови від Нестора Літописця до сучасного розквіту рідної мови. Налаштувала слухачів на успішне написання Всеукраїнського радіодиктанту єдності, проте повітряна тривога, на жаль, змусила перейти в укриття.

    Та попри все потужний голос поета Павла Вишебаби переконав: " І нашого голосу нікому й ніколи не вимкнути й не заглушити!".

"День усіх святих " або  "Хелловін" міська бібліотека для дітей запропонувала відзначити по українському і влаштувати "Гарбузові посиденьки". Свято розпочалось ще з вестибюлю ММБ, де влаштовано фото-локацію до Хелловіна. Бібліотекарка Валентина Дусанюк розповіла  учням 4 Б класу Іллінецького ліцею №1 (кл. кер. І.М.Ярошенко) історію виникнення цього свята, як і коли його святкують у різних країнах світу.

Дійство продовжилось у Центрі активності громадян ІММБ. Діти познайомились з гарбузовою інсталяцією, дізнались більше про родину гарбузових, чому і як гарбуз став українським символом достатку і плодючості. Кульмінацією свята стала інсценізація української народної пісеньки "Ходить гарбуз по городу". Взяли участь у веселих конкурах та іграх.

25 жовтня в Іллінецькій міській бібліотеці для дітей видався день гарного настрою. Відбулося свято "Гарбузові посиденьки" для учнів 4-"В" класу ІЛЛІНЕЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ №2 (класний керівник С.І.Краєвська).

Бібліотеар, Олена Харченко, розповіла дітям багато нового і цікавого про Хелловін та гарбуза, як українського символа роду і достатку. Юні учасники свята, в ролях, гучно виконали українську народну дитячу пісеньку "Ходить гарбуз по городу".

Активні діти змагалися у веселих конкурсах та жвавих іграх: "Загадки з гарбузової грядки", "Гарбузова каша - сила й слава наша", "Попелюшки", "Гарбузяні силачі", "Гарбузяні королеви" та "Гарбузові перегони".

Бібліотеки вже давно перестали бути просто книгозбірнями. Натомість, тепер це сучасні простори, де можна поспілкуватися з однодумцями, обмінятися інформацією, провести час із користю та збагатитися на позитивні емоції, що особливо важливо в нинішній важкий час.

А з наближенням сезону холодів у бібліотеках активніше почали робити добрі справи, націлені на допомогу нашим військовим. Небайдужі жінки і дівчата плетуть теплі шкарпетки, маскувальні сітки, а діти залюбки створюють обереги для наших незламних захисників.

Центр активності громадян Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки цим також займається. Як назбирають достатню кількість сплетеного – передають бійцям.

Ось і сьогодні  "партія" теплих шкарпеток відправляється до наших  воїнів. Працівники книгозбірні  дуже вдячні всім, хто долучається до в’язання та допомагає нитками.

23 жовтня учні 1-Б класу ІЛЛІНЕЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ №2 на чолі з вчителькою Оленою Стадник вперше завітали в чарівну оселю книги.

Допитливі малята уважно слухали розповідь бібліотекаря, Олени Харченко, про бібліотеку та її «жителів» – книжки. Діти дізнались, що означає слово «бібліотека», коли з’явилися перша паперова та перша друкована книги, а нові терміни «абонемент», «читальна зала», «стелаж», «формуляр» поповнили словарний запас першокласників. А ще вони познайомилися з дитячими журналами, найновішими книгами, які отримала бібліотека.

Майбутні читачі книгозбірні із задоволенням взяли участь у веселій грі «Так чи ні», в ході якої вивчили правила поведінки з книгами. Дружно та вірно відповідали на запитання казкової вікторини «Хто є хто?» , із захопленням відгадували казкових героїв (ляльки-петрушки) під час гри «Хто в казковій скринці?» .

Перше знайомство з бібліотекою для дітвори було незвичайним, загадковим і казковим. Усміхнені обличчя дітей та сяючі оченята свідчили про те, що екскурсія всім сподобалась.

18 жовтня в міській бібліотеці для дітей панувала щира та доброзичлива атмосфера , адже тут проходила  презентація виставки малюнків «Дивовижне поряд» Марини Гашинської, учениці 10-го класу  ліцею села Іллінецьке.

Юну художницю прийшли підтримати батьки - Інна Миколаївка  і  Юрій  Володимирович, сестрички - Аліна і Настя, вчителі та керівник гуртка образотворчого мистецтва центру дитячої та юнацької  творчості Марина Володимирівна Сєрова, друзі, гуртківці.

Марина представила свої роботи, відповідала на запитання маленьких гуртківців, приймала вітання.

Сподіваємось, що ця перша персональна виставка стане поштовхом для подальшого розвитку  таланту.

14 жовтнч в Іллінецькій міській бібліотеці для дітей відбулася екскурсія. До книгозбірні завітали учні 1 - В  класу ІЛЛІНЕЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ №2

Бібліотекар, Олена Харченко , у формі гри «Так чи ні» познайомила першачків з правилами користування книгою і бібліотекою. А ще діти із задоволенням відповідали на запитання казкової вікторини «Хто  є  хто?» та взяли участь у веселих конкурсах: «Попелюшки», «Гопачок» та інші.

Всі учасники отримали патріотичні наліпки та виявили бажання стати читачами нашої бібліотеки.

На вулиці господарює яскрава, тепла, сонячна осінь. Яка своєю красою спонукає діток, під гарний настрій, в творчій майстерні бібліотеки творити власноруч свою красу.

Юні користувачі Бабинської сільської бібліотеки-філії є активними учасниками  творчої майстерні.

Бібліотекар Центру активності громадян Надія Вольська успішно підвищила кваліфікацію бібліотечних працівників на базі ВОНМЦ. Повернулася не з пустими руками, а отримала в подарунок для бібліотеки актуальні освітні ігри для дітей "Ліза та її друзі подорожують світом" та "Рожеві окуляри", ігри допоможуть нашим дітям та підліткам в цікавій формі дізнатися про проблему торгівлі людьми, а також виробити навички безпечної поведінки в ситуаціях, які потенційно можуть призвести до потрапляння в торгівлю людьми.

Отримали також в дарунок унікальну книгу про всесвітньо відомого та  видатного військового хірурга Миколу Пирогова.


 "Читай, мрій, твори - в бібліотеці все можливо!" В Бабинській сільській бібліотеці і далі панує чудова, весела атмосфера під час творчої майстерні.

Маємо чудову новину! Наша бібліотека одна з 1000 бібліотек України, що отримала україномовні книги німецьких авторів!

Нові надходження від Українського інституту книги, в межах проєкту «Обмін між німецькою та українською  книжковою та літературною індустрією». Книги чекають саме на ВАС!

2 жовтня Іллінецька міська бібліотека для дітей взяла активну участь в урочистому відкритті оновленого дитячого майданчика в центрі нашого міста.

Для діток проведено інтелектуальний турнір "Казковий вернісаж". Команди "Розумники" та "Книголюби" змагалися у веселих конкурсах: "Вірю не вірю", "З казкової скриньки", "Хто є хто?" та інші.


1 жовтня в День захисників і захисниць України, ми ще раз можемо подякувати їм за стійкість та відвагу, вшанувати полеглих, згадати героїв попередніх поколінь, які здобували та відстоювали свободу і незалежність України.

В центрі активності громадян Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки проведено патріотично-інформаційну бесіду з користувачами  «Хай живе козацька доля, хай живе козацький дух».

На книжкових полицях  виставки «Козацька моя Україна!»  експонуються  матеріали про історичні  подвиги воїнів-захисників України.


У День Захисників і Захисниць України в міській бібліотеці для дітей відбулася квест-гра "Ми нащадки козацької слави" в якій взяли участь учні 5-го А класу Іллінецького ліцею √2.

 Учні відвідали "Станції" розташовані у міській бібліотеці та на території стадіону "Колос" і виконували різні завдання: давали відповіді на запитання вікторини "Стежками козацької слави", співали українські пісні, складали з пазлів ілюстрацію до казки "Козак Мамарига" та ін.

 За підсумками найбільше балів отримала команда "Козачата". Всім учасникам було присвоєно звання "Майбутній захисник України" і вручено пам'ятні медалі.

 На завершення діти зробили спільне фото біля книжково- ілюстративної виставки "Служи Україні!"

Дякуємо класному керівнику Марині Леонідівні Боднюк за співпрацю.

Бібліотекарем Паріївської сільської книгозбірні, спільно з працівниками культури,  старостату, учнями школи проведена патріотична година "Вшануймо мужніх і відважних".

Щиро вітаємо усіх з Днем Захисників та Захисниць України, зі світлою Покровою Пресвятої  Богородиці та Днем Українського козацтва!

Дякуємо кожному Воїну, який тримає наше небо, боронить нашу землю, звільняє від рашистської нечисті нашу землю, хто своєю мужністю і незламністю всьому світу показав, що українці – нація нескорених. Низький уклін за кожен клаптик звільненої від окупантів священної української землі.

Щира подяка всім, хто носить почесне звання - ЗАХИСНИК УКРАЇНИ! Дякуємо вам за неймовірну силу та відвагу!

Бажаємо всім нам миру, добра, злагоди у вільній незалежній квітучій Україні і нехай Покрова Пресвятої Богородиці принесе нам таку довгоочікувану Перемогу, добрі новини і надію в кожну сім’ю!

Нехай Бог береже кожного з вас!

СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ!