ІЛЛІНЕЧЧИНА БІБЛІОТЕЧНА     В листопаді 1923 року в смт. Іллінці відкрився селищний будинок /сільбуд/, при якому було організовано читальню, яка і стала початком заснування бібліотеки.
Перша повоєнна бібліотека. Камінська М.І., Шняга Г.В., Комарова Л.Я. - бібліотекарі. Світлини 19 грудня 1957 року

     Перші повоєнні роки в центрі Іллінців по вулиці Леніна /між теперішньою аптекою і ощадбанком/ стояв невеличкий одноповерховий будинок з двома ганочками. Тут знаходилась районна бібліотека для дорослих, яка займала 3 кімнати: абонемент, читальний зал на 15 місць та книгосховище.

     Засновником та незмінним керівником її аж до виходу на пенсію була Марія Іванівна Камінська.
Камінська М.І. та Комарова Л.Я. на робочих місцях

      Бібліотека поповнювала свій книжковий фонд через обласний бібліотечний колектор, щомісячно одержувала до ста книг, крім того двічі на рік проводилося докомплектування через місцевий книжковий магазин. Бібліотека отримувала значну кількість періодичних видань.

    Працювала бібліотека з 11 до 20 годин, крім понеділка. Згодом бібліотека перейшла в більше приміщення, яке знаходиться між теперішньою музичною школою і аптекою, тут було вже 2 книгосховища абонемент та читальний зал на 50 місць.
Марія Іванівна Камінська серед читачів бібліотеки

     В штат введено посаду методиста який надавав методичну та практичну допомогу сільським бібліотекам, які на той час уже починали функціонувати. Районна бібліотека вела широку громадську роботу, здійснювала наочну пропаганду книги, проводила масові заходи.

    В 1962 році бібліотеці надано нове двохповерхове приміщення, яке знаходилося за редакцією районної газети «Трудова слава». Завідуючим бібліотеки призначено Г.С.Чирву.

     На першому поверсі розміщено абонемент та книгосховище, а на другому - читальний зал та методичний кабінет.

    В бібліотеці вперше запроваджується відкритий доступ до книжкового фонду , що дає змогу читачам краще познайомитися з наявними книгами та вибране потрібне.
Людмила Яківна Комарова обслуговує читачів. Абонемент 1960 рік.

    В 1965 році з відновленням Іллінецького району, бібліотека стає центром методичної роботи , на її базі проводяться кущові та обласні семінари, її визнано центром практики для учнів Тульчинського культурно-освітнього училища. Очолювала бібліотеку в той час Валентина Дмитрівна Бондар (1941 року народження), яка займала посаду до 1980 року .

1972 рік. Зустріч бібліотекарів району з письменниками
     В 1979 році бібліотека перейшла на нову форму роботи. Організовано єдину централізовану бібліотечну систему. Всі сільські бібліотеки, а їх було 43 стають підрозділом центральної бібліотеки-бібліотеками-філіалами. Створено нові відділи: організації та комплектування, кногозберігання, методично-бібліографічний. В штат вводяться нові посади: директора, заступників, бібліографа, редактора, художника. Значно збільшується обсяг надходжень книг та періодичних видань щомісячно надходить більше 3-х примірників книг, передплачується понад 200 назв газет та журналів. Бібліотеки проводять значну масову роботу серед жителів району, запроваджено книгообмін між бібліотеками-філіалами, стають центрами партійних органів по ідеологічному вихованню.

      З березня місяця 1985 року на посаду директора Іллінецької централізованої бібліотечної системи призначено Корніцьку (Шевчук) Ольгу Григорівну. Працює на цій посаді і дотепер. Без відриву від виробництва закінчила бібліотечний факультет Київського державного інституту культури. висококваліфікований спеціаліст, справжній фахівець своєї справи, Ольга Григорівна дала путівку в життя не одному поколінню бібліотекарів.

      В 1992 році бібліотека переїжджає в нове типове, спеціально збудоване приміщення, площею в 1,5 тисячі квадратних метри, що знаходиться в районі спорткомплексу по вул. Червона площа. 23 . Тут же(на другому поверсі) знаходиться і районна бібліотека для дітей.
      30 вересня 2008 року в головній бібліотеці району відкрито інформаційний Інтернет-центр та введено штатну одиницю – бібліотекар Інтернет-центру.
     Створення Інтернет-центру в бібліотеці підняло на якісно-новий рівень інформаційне обслуговування користувачів, що сприяло утвердженню позитивного іміджу  бібліотеки.
      01 лютого 2009 року Інтернет-центром розпочато видання інформаційного щомісячника Іллінецької ЦБС «Пульс Бібліотек» в якому висвітлювалися проблеми бібліотечної галузі України, області та району. Публікувалися різноманітні методичні поради, новини літератури, досвід роботи інших бібліотек. На сторінках щомісячника знайшло відображення творчість не лише бібліотекарів а й користувачів бібліотек району.
Колектив Іллінецької централізованої бібліотечної системи. Свято Всеукраїнського дня бібліотек. 30 вересня,2010рік
       В листопаді 2010 року  працівник Інтернет-центру прийняла участь в розробці програми «Бібліотіст» конкурсу з «Організації нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету». Завдяки здобутій перемозі у всеукраїнському проекті «Організації нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» започаткованим Радою міжнародних  наукових досліджень та обмінів (IREX)  в рамках програми «Бібліоміст» центральна бібліотека отримала 7 комп’ютерів, принтер, сканер, веб-камери та навушники.
         З 02 січня 2015 року відповідно до наказу відділу культури і туризму Іллінецької райдержадміністрації Вінницької  області  та враховуючи рішення 33 сесії районної ради 6 скликання від 23 грудня 2014 року №642 «Про надання погодження на призначення директором Іллінецької централізованої бібліотечної системи Покрищук Н.Л.» директором Іллінецької централізованої бібліотечної системи Іллінецької районної ради призначено Покрищук Наталю Леонідівну (1973 року народження).
        В 2015 р. колектив Іллінецької  центральної бібліотеки Іллінецької районної ради  занесено на районну дошку пошани.
Колектив Іллінецької централізованої бібліотечної системи.
Всеукраїнський день бібліотек. Вересень, 2015рік.
Науково-краєзнавча конференція з приводу презентації та обговорення книги відомої на Україні трилогії-реквієму «Їх не злякав «Вервольф». Книгу презентували авторка, донька очільника Другої Української партизанської бригади М.Корнійчука, краєзнавець-дослідник, публіцист, член спілки журналістів України, лауреат обласної журналістської премії ім. К.Гришина, Майя Максимівна Пірогова (Корнійчук) та співавтор книги-трилогії, журналіст, громадський активіст Юрій Павлович Нагорний. Лютий 2016р.
Презентація та майстер-клас від Герасимець Т.І. Березень 2016р.  Умілі руки Тетяни Іванівни перетворювали звичайне листя кукурудзи у ляльку-мотанку, а соломинки пшениці у троянди з листочками.

Презентація  творчих робіт художниці Тамари Колесник "Безпосередність" в Іллінецькій центральній бібліотеці. Жовтень 2016р.


Зустріч та презентація книги "Підла війна" Павла Амітова, письменника, громадського діяча, шестидесятника, біженця із Донбасу  Захід відбувся в приміщенні  читальної зали Іллінецької центральної бібліотеки, 2 лютого 2017р.

В кінці 2017 року розпочалася нова ера в історії бібліотек Іллінеччини. Відповідно рішення 21 сесії Іллінецької міської ради 8 скликання від 12 жовтня 2017 року  № 393 «Про прийняття  у комунальну власність Іллінецької міської об’єднаної  територіальної громади», №394 «Про створення Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки Іллінецької міської об’єднаної територіальної громади».
Засідання клубу "Затишок", що діє при Іллінецькій міській мультимедійній бібліотеці 2018р. Творча зустріч з Тамарою Мефодіївною Хрущ - заслуженою журналісткою України, авторкою та ведучою циклу телепрограм "Дзвони Чорнобиля", авторки збірок "Магія любові", "На перехресті зупинилась осінь" та "Моєї долі світлі обереги".

Немає коментарів:

Дописати коментар