ЦЕНТР АКТИВНОСТІ ГРОМАДЯН

 ШАНОВНІ  МЕШКАНЦІ ІЛЛІНЕЦЬКОЇ  ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ  ГРОМАДИ!

Центр активності громадян м.Іллінці пропонує свої послуги з організації та проведення заходів у приміщенні Іллінецької міської мультимедійної  бібліотеки

Центр - публічний простір, що належить кожному для народження і формування ідей та наступних партнерств для креативних галузей.

Ми відкриті для громадських організацій, ініціативних груп, молодіжних рад та усіх активних громадян.

Якщо у Вас є бажання та ідея аби провести свій захід у затишному просторі з сучасними інформаційними технологіями, пропонуємо Вам відповісти на кілька питань за посиланням: Анкета

Якщо на цей час простір вільний - захід з'явиться у календарі подій "Центру активності громадян Іллінецької ТГ". 

Усі заходи, що проводяться  у Центрі Ви можете знайти у Відкритому календарі за посиланням: Вільний календар подій

Ми будемо раді Вашій участі у заходах!

Творіть та будьте активні!


З 1 по 4 серпня проходило офлайн навчання представниць пілотних громад від тренінгової програми «Цифрові амбасадори», яка створена в межах швейцарсько-української Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.

Програма EGAP, з метою підвищення доступу до цифрових послуг для людей елегантного віку розробила навчальну програму а реалізацію впровадження навчального курсу здійснює суб'єкт підвищення кваліфікації - Академія цифрового розвитку.

Отримані під час навчання навички дозволять проводити групові навчання щодо цифрової грамотності, цифрової гігієни та отримання публічних послуг онлайн.

28 липня у Центрі активності громадян Іллінецької ТГ  відбулось засідання круглого столу на тему "Українська державність: витоки, становлення, розвиток" за участі істориків, філологів, представників влади, громадськості та активної молоді міста.

Доповідачами на зібранні виступили історик Раїса Олександрівна Гобеляк, філолог Сергій Андрійович Семенюк і волонтерка Оксана Олександрівна Попик. Говорили про довгу та непросту історію становлення власного статусу незалежної та суверенної держави. Упродовж століть, попри війни та мільйонні жертви, українці продовжували та продовжують боротьбу за самостійність. Раїса Олександрівна поетапно розповіла про періоди нашої минувшини та події сучасності: від зародження державності до відновлення української державності у 1991 році та звернули особливу увагу на події російсько-української війни, розв'язаної гресором у 2014 році. Сергій Андрійович зауважив про унікальність української мови, та про те, що вона є одним з найважливіших інструментів, який ідентифікує нас у світі. Оксана Олександрівна нагадала присутнім, що війна триває і потрібно кожного дня докладати максим зусиль до наближення Перемоги, гуртуватись та допомагати нашим захисникам.

По завершенню засідання круглого столу Людмила Михайлівна Трохимець привітала учасників із Днем української державності, подякувала доповідачам, організаторам та присутнім за активну позицію і побажала усім миру та найшвидшої Перемоги! Організаторами заходу виступили працівники Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки.

26 липня 2023 року в Центрі активності громадян Іллінецької мультимедійної бібліотеки відбулася зустріч гуманітарної некомерційної організації "Представництво Міжнародного медичного корпусу в Україні’’ з вагітними жінками.

Тема зібрання “Переваги грудного вигодовування“.

Місія організації полягає в тому, щоб покращити якість життя за допомогою необхідних втручань у сфері охорони здоров’я, та впровадження пов’язаних із цим заходів, спрямованих на розвиток потенціалу країни для допомоги незахищеному та постраждалому населенню по всьому світу.

Міжнародний Медичний Корпус пропонує навчання та медичну допомогу постраждалому населенню у країні, де проводиться місія, а також медичну допомогу людям, які знаходяться в зоні найвищого ризику.

В Центрі активності громадян, де комфортно і просторо, учасникам літніх екскурсії пропонують переглянути відеоматеріал "Цікаві факти про книгу", відбуваються відео гри "Гідні вчинки" та перегляд мультфільмів.


24 травня 2023 року в Центрі активності громадян Іллінецької міської територіальної громади  відбувся практичний онлайн- консультаріум  “Виклики сучасності: пошук формули успіху”. Організатором даного заходу  стала Вінницька обласна бібліотека для юнацтва. В онлайн-зустрічі взяли участь бібліотекарі Іллінецької міської ТГ , які займаються обслуговуванням дітей та юнацтва. Метою навчання стало спілкування, щодо підтримки молоді та дітей в період військового часу, пошук нових  форматів роботи з певною категорією користувачів, психосоціальна  підтримка та  плани на майбутнє.

19 травня 2023 року в Центрі активності громадян Іллінецької мультимедійної бібліотеки Іллінецької міської ради відбулася зустріч старшокласників Іллінецький ліцей №1 з лікарем акушером-гінекологом Універсальної подільської клініки м.Вінниця Кравчук Іриною Іванівною. В ході зустрічі використовувались відеоролики на тему: “Ніжний вік - як зробити менше помилок”.

16 травня в Центрі активності громадян Іллінецької міської територіальної громади відбулася робоча зустріч членів Координаційної ради з питань сім’ї, соціальної підтримки сімей Захисників та Захисниць, інтеграції внутрішньо переміщених сімей (осіб), гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми Іллінецької міської ради спільно з ВОПО «Джерело надії» у щільній співпраці й за сприяння Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної військової адміністрації, підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ), яка впроваджує проєкт «Забезпечення комплексного реагування з метою захисту осіб, постраждалих від торгівлі людьми, експлуатації чи гендерно зумовленого насильства у Вінницькій області».

Його метою є посилення комплексного реагування задля захисту найбільш вразливих ВПО та місцевого населення, постраждалого від торгівлі людьми, експлуатації чи гендерно зумовленого насильства, та осіб, права яких було порушено внаслідок війни, а також покращення доступу осіб, які постраждали від торгівлі людьми, до допомоги в рамках національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми у Вінницькій області.

11 травня 2023 року в Центрі активності громадян відбулася нарада бібліотечних працівників Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки Іллінецької міської ради на тему “Бібліотеки ТГ в умовах воєнного часу.” Нараду відкрила директор Наталя Покрищук, яка розпочавши професійне спілкування, звернула увагу на проблемні питання, які виникають на даний час в бібліотечних установах, а саме: технічний стан комп'ютерної техніки, актуалізація бібліотечних фондів, робота хабів цифрової освіти, діяльність клубів за інтересами, проведення заходів згідно річного плану роботи, участь сільських бібліотек в обласних та всеукраїнських конкурсах, волонтерська діяльність.

Присутні обговорили ефективні форми громадсько-патріотичної діяльності та кращі практики залучення до читання різних категорій користувачів. Зустріч сприяла обміну досвідом між бібліотекарями, була корисною з точки зору набуття та подальшого використання отриманої інформації у повсякденній роботі.

Завершилася нарада виготовленням маскувальної сітки на замовлення волонтерів.


26 квітня 2023 року, працівники Іллінецької міської  мультимедійної бібліотеки Іллінецької міської ради взяли участь у методично-інформаційному дні з питань екології  «Вплив військових дій на довкілля», який проходив у онлайн форматі. 

25.04.2023 року в Центрі активності громадян Іллінецької ММБ бібліотекарами Вольською Надією Андріївною,  Дусанюк Валентиною Володимирівною, Романовою Ольгою Василівною  було  проведено годину-застереження  “Чорнобиль. Трагедії. Наслідки”. 

Влаштовано книжкову виставку “Пам’ятаємо Чорнобильський квітень”. Переглянуто відеоматеріал про аварію на ЧАЕС. На захід були запрошені  очевидці аварії на ЧАЕС Мотричук  Тетяна Володимирівна та  Тарасюк Валентина Максимівна.

Коли йдеться про війну, завжди є поняття: фронту і тилу .

Поки наші захисники зі зброєю в руках боронять та захищають нашу Україну, у тих хто в тилу є , так би мовити, свої  «бойові завдання». Одне з них – це плетіння маскувальних сіток. Ця робота є важливою  під час війни, а зараз коли настала весна з’явилась необхідність в зелених маскувальних сітках для ЗСУ. Маскувальні сітки життєво необхідні для наших військових на фронті.

13.04.2023 року у Центр активності громадян до працівників мультимедійної бібліотеки Іллінецької міської ради  долучилися  учні 9 класів Іллінецького ліцею №2 з учителем Ложкіною Іриною Олексіївною для виконання важливої роботи. Вплітаючи тканину в сітки , ми наближаємо нашу Перемогу.

Маскувальна сітка для наших захисників - як оберіг та внесок у нашу Перемогу.

Просимо всіх небайдужих іллінчан долучатися до корисної справи.

ТЕРМІНОВО потрібна тканина для плетіння маскувальних сіток зеленого, сірого, коричневого, «захисного» кольору.


06.04.2023 року в Центрі активності громадян Іллінецької мультимедійної бібліотеки відбувся семінар бібліотечних працівників Іллінецької міської ради на тему: «Бібліотека і війна: тримаємо стрій».

Семінар відкрила директор бібліотеки Наталя Покрищук, яка проаналізувала діяльність бібліотек територіальної громади в умовах воєнного стану. Під час чергової зустрічі розглянуто ряд організаційних питань, надано чимало практичних порад та необхідних дій щодо роботи бібліотек.

Методист бібліотеки Тетяна Токайчук ознайомила присутніх з Стратегією розвитку читання на період  до 2032 року «Читання як життєва стратегія»  та акцентувала увагу на ролі бібліотек як центрів боротьби за духовні цінності.

Бібліотекар Надія Вольська  презентувала книги на тему - «Війна очима письменника».

Присутні мали змогу переглянути відео інтерв’ю з очільницею Українського інституту книги  О. Коваль «Як українська книжка набирає вагу» з рубрики «Що зараз читають?». Сільські бібліотекарі ділилися своїми напрацюваннями та обговорювали нагальні проблеми під час бібліотечного млина «Перемогу наближаємо разом».

В умовах воєнного стану, бібліотеки намагаються бути ближче до кожного користувача. Бібліотечні установи пропонують скористатися широким аспектом бібліотечних-онлайн послуг. Бібліотекарі тримають культурний рубіж - цікавий, корисний та безмежний світ надбання людства - світ інформації.

Завершився семінар практичним заняттям - спільним виготовленням маскувальної сітки для потреби ЗСУ.

30 березня за ініціативи волонтерів Voluneers Spilka ГО "Спілка воїнів АТО та учасників інших бойових дій" відбувся вечір в Центрі активності громадян Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки.

Вечір чітко сформований та поділявся на три блоки. Перший - поетичний блок, другий - музичний, третій блок - дружнє спілкування.

В приємній атмосфері за філіжанкою кави зі смаколиками,  присутні декламували вірші, виконували пісні під гітару  та спілкувалися з ЗАХИСНИКАМИ України.

Мета вечора- об'єднати шанувальників української поезії, а також- збір коштів на потреби наших захисників та захисниць.

07 березня 2023 року, в Центрі активності громадян Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки відбулася зустріч міського голови Володимира Ящука з дітьми внутрішньо переміщених сімей.

Під час зустрічі Володимир Миколайович  поспілкувався з дітьми : побажав їм міцного здоров’я, багато радості, гарного настрою, віри в чудеса, миру та щастя.

Діти, які попередньо отримали психосоціальну підтримку від Вінницького Дитячого Простору громадської організації "Пролісок", отримали подарунки – наплічники з наповненням від Міжнародної організації Save the Children. До кожного наплічника входить: альбом для малювання, кольорові олівці, набір тіста для ліплення, настільна гра-ходилка, настільна гра «Поясни слово», м’ячі-антистрес, крейда для малювання, іграшка-антистрес, розмальовка (малювання антистрес), вологі серветки.

Загалом подарунки-наплічники отримали 40 дітей внутрішньопереміщених родин, які зараз проживають у нашій громаді. Дякуємо Save the Children та Вінницькому Дитячому Простору громадської організації "Пролісок" за підтримку та допомогу.

В зустрічі взяли участь заступник міського голови Олексій Сігнаєвський  та начальник управління освіти міської ради Світлана Крот.

20 лютого українці вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні. В Центрі активності громадян Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки відбулася година пам'яті "Небесна Сотня. Вони загинули за Україну". Учасники заходу - учні 10-"А" класу Іллінецького ліцею №2, уважно слухали очевидців, учасників Майдану Олександра і Ларису Осовських та  Світлану Лукашенко.

Запрошені провели паралель з сучасним становищем країни, наголошували на важливості бути патріотом, займати активну громадську позицію, зберігати та передавати нащадкам традиції та звичаї українського народу. Вивчати та зберегти свою історію, культуру, мову. Зустріч доповнилась показом відеороликів присв'ячених подіям 2013-2014 років.

Хвилиною мовчання присутні вшанували Героїв Небесної Сотні та загиблих земляків - учасників російсько-української війни.

Увазі користувачам представлено  книжкову виставку-реквієм "20 лютого - День Героїв Небесної Сотні"

Тренінг підтримки психологічної стійкості. 9.02.2023 р.

Коли немає світла і зв’язку, - в'яжемо маскувальну сітку,  коли є світло - готуємося до річного звіту... Ось  так проходять останні робочі дні грудня та й поточного року в стінах Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки. Щоденно раді бачити за працею наших постійних помічників-волонтерів користувачів книгозбірні, а сьогодні до нашої праці доєдналася і киця Буся... МИ живемо, працюємо, віримо в ЗСУ  та  нашу спільну Перемогу!


Тривога, страх, роздратування, злість, розпач, смуток, відсутність бажання щось робити, напруження та дискомфорт в тілі ... Як подбати про себе та дітей під час надзвичайної ситуації, інформували Софія та Ольга, представниці благодійної організації HIAS, під час інформаційної
зустрічі з бібліотекарями  та користувачами Іллінецької ММБ.

В сучасному просторі Центру активності громадян Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки "оселилася тиша". Тут проходять навчання... Безкоштовне!!! Навчання на національній платформі з цифрової грамотності. Люди третього віку переглядають освітні серіали для новачків, що допоможуть нашим користувачам опанувати комп'ютер і смартфон, можливість сплачувати комунальні послуги онлайн і телефонувати рідним за кордон. Наприклад, пані Людмила та пані Валентина вже знають як спілкуватися з рідними за кордоном, а Ви знаєте?ЗАПРОШУЄМО до бібліотеки за потрібними в житті знаннями!!!

"Крути - і сум, і біль, і вічна слава України" - під такою назвою, 30 січня,  відбулася патріотична година приурочена  105 річниці бою під Крутами.

Простір Центру активності громадян Іллінецької ММБ заповнили учасники заходу - студенти  груп ХТ-11 та А-21 Іллінецького фахового коледжу. Ведучі зустрічі та викладач історії - Олександра Письменна провели паралель  між подіями того часу та сьогоденням. Переглянуто уривок з фільму "Крути 2018".

  

27 січня, у Центрі активності громадян відбулась зустріч працівників культури та бібліотекарів із практикуючим психотерапевтом Олексієм Нарбековим.
Під час терапії Олексій розповів, як проживати та пропрацьовувати складні емоції, боротися зі стресом, адаптуватися до нових умов життя, долати внутрішні та зовнішні конфлікти, бути в гармонії із собою та світом, жити яскравим життям та «дихати на повні груди».

Triangle Génération Humanitaireміжнародна організація солідарності, заснована в 1994 році з бажанням розвивати всебічну взаємодію і формувати стійкість. У своїх програмах TGH поєднує допомогу людям які потрапили у надзвичайні ситуації. На даний час організація підтримує українців інформаційно.

24 січня на базі Центру активності громадян Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки відбувся тренінг з психосоціальної підтримки "Трудові відносини в умовах воєнного стану".

Прикраси своїми руками в техніці мокрого валяння. В Центрі активності громадян Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки відбувся майстер-клас з виготовлення намиста. Майстриня Романова Олена продемонструвала  майстер-клас для творчих колег з Центру творчості та міської бібліотеки відкривши послідовність виготовлення виробу. Творча зустріч завершилася бажанням власноруч творити красу заради перемоги.

«Сьогоднішній день видався надзвичайно змістовним, адже ми з колегами відвідали майстер - клас по валянню з вовни. Кожен з нас відчув яка це нелегка та надзвичайно містка по часу робота. Наприклад, намисто виготовляється не менш ніж декілька тижнів, але це не заважає усвідомлювати які дивовижні вироби можна зробити в цій техніці! Дякуємо Романовій Олені Олексіївні за розкриття секретів майстерності!», прокоментувала Ірина ПоліщукДень Святого Миколая є одним з найулюбленіших усіма дітьми свят. Адже, окрім подарунків, він приносить в кожну оселю радість, надію та любов. Напевно, кожна дитина цими днями найбільше чекає Святого Миколая, який щедро дарує віру у здійснення найзаповітніших мрій, леліє в дитячих серцях світлі почуття доброти, радості і втіхи.

Саме ому, 15 грудня, напередодні свята Миколая в Центрі активності громадян проведено  святковий захід для ітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування,   переможців олімпіад і конкурсів, дітей, чиїтибатьки загинули за Україну, за наше мирне життя. У рамках святкової програми присутні переглянули театралізоване дійство за участю Святого Миколая,  яке підготували вихованці Центру дитячої та юнацької творчості разом з учнями Іллінецькоїдитячої музичної школи.


Міський голова  Володимир Ящук привітав усіх зі святом та побажав міцного здоров’я, гарного настрою, нових здобутків, миру та злагоди, щедрості та благословення Святого Миколая, його прихильності та опіки. Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради  Людмила Трохимець  також приєдналась до вітань.

Ще однією важливою подією сьогоднішнього дня було нагородження переможців Всеукраїнських олімпіад та  конкурсів.Діти відчули теплу атмосферу у святковому залі, були не лише глядачами, а й учасниками свята.


30 листопада в Центрі активності громадян Іллінецької ММБ відбулася година-застереження "СНІД: чума ХХІ століття" до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Захід проходив з метою ознайомлення старшокласників з поняттями «СНІД» і «ВІЛ» та їх ознаками, сприяння усвідомлення учнями небезпеки, пов’язаної із поширенням СНІДу на планеті. Захід супроводжували відео презентації та відеоролики, в яких детально розглядалася історія вивчення і поширення даного захворювання, проводилося ознайомлення з історіями життя відомих та талановитих людей, які захворіли та померли від СНІДу. Велика увага була приділена інформації про епідеміологічний стан захворюваності на ВІЛ/СНІД в Україні. Для засвоєння інформації проведено гру "Так чи Ні", а Мар'яна Панченко та Микола Вітковський прочитали вірш про СНІД.

Учасників заходу - учнів 11-го класу Іллінецького ліцею №1 проінформували та застерегли: Наталія Рогозіна, лікар-гінеколог КНП Іллінецької міської лікарні та Валентина Дусанюк, бібліотекар Іллінецької міської бібліотеки для дітей-філії Іллінецької ММБ.


26 листопада – День пам’яті жертв Голодомору. Говорити з дітьми про такі страшні події складно, але необхідно. Це один із тих випадків, коли замовчування інформації небезпечне. Ми маємо знати що відбувалося, розуміти причини подій 1932-1933 років та їхні наслідки. Це допоможе унеможливити повторення Голодомору в майбутньому.

З цією метою при Центрі активності громадян, педагогом-організатором Іллінецького ліцею №1 Пинчук Л.Ю. був проведений захід ,, Хай палає свіча...'' з учнями 6-"А","Б" класів. Вихованці ліцею говорили про життєві цінності, про ціну людського життя та виготовляли пам'ятну свічку, як символ скорботи по “невинно убієнних” та світла пам’яті тим, хто був невинно замучений, знищений, пішов у небуття, хто не дожив, не долюбив, не доспівав свою пісню.


24 листопада в Центрі активності громадян Іллінецької ММБ була проведена година-реквієм «ГОЛОДОМОР в Україні – злочин проти народу» за участю викладачки Іллінецького аграрного фахового коледжу Олександри Письменної та жительки м.Іллінці Євгенії Хлівної (1934р.н.).

Учасники заходу згадали про жахи голоду 1921-23 років, 1932-33 років,1946-47 років, про загибель мільйонів людей, про трагізм, який ховається за словом «голодомор». Присутні студенти коледжу переглянули відеофільм з елементами хроніки про передумови створення штучного голоду в Україні а огляд літератури, присвяченої цій всенародній трагедії, провела бібліотекар Надія Вольська.

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього дня розпочалися дві доленосні для країни події, що стали історичними віхами вже новітньої незалежної України. День Гідності та Свободи – свято, встановлене на знак вшанування патріотизму та мужності громадян, які у 2004 та 2013 роках стали на захист демократичних цінностей і європейського вибору нашого народу.

Історичний екскурс про події зими 2014 року, про загибель Героїв, ім’я котрим Небесна Сотня, про трансформацію Революції Гідності у визвольну війну проти російського окупанта та внутрішніх перевертнів, про українських патріотів на Сході країни, що мають надвисоке почуття обов’язку і любові до України - провела Бойко Людмила Петрівна з учасниками - учнями 9-Б класу Іллінецького ліцею №1 на базі Центру активності громадян Іллінецької ММБ. Речі, гасла,  символи революції гідності та хронологію подій Революції Гідності разом згадували та обговорювали присутні переглядаючи фільм "День Гідності та Свободи". В ході  зустрічі представлено нове видання 2021 року "Євромайдан у Донецьку: історія боротьби за гідність".


18 листопада, у Центрі активності громадян фахівці Міжнародної гуманітарної організації «Triangle Génération Humanitaire Ukraine» зустрілися із внутрішньо переміщеними особами Іллінецької міської територіальної громади.Triangle Génération Humanitaire Ukraine (TGH) – міжнародна організація солідарності, заснована у 1994 році. У своїх програмах TGH поєднує допомогу людям, які потрапили у надзвичайні ситуації, в рамках комплексного підходу, використовуючи принципи гуманності. нейтральності, неупередженості та незалежності.

Під час зустрічі юристи міжнародної організації зʼясовували нагальні проблеми переселенців та надавали їм комплексні консультації.

Заступник міського голови Людмила Трохимець на завершення зустрічі поспілкувалася з представниками міжнародної організації та обговорила напрямки подальшої співпраці, шляхи отримання допомоги для осіб, які змушені були покинути свої домівки через війну.

В рамках відзначення Дня української писемності та мови, 11 листопада, в Центрі активності громадян Іллінецької ММБ для учнів 6-Б класу Іллінецького ліцею №1 (класний керівник Арсеньєва Вікторія Анатоліївна) було проведено мовознавчий турнір „Знавці рідної мови“. Юні мовознавці отримали можливість продемонструвати обізнаність, грамотність, кмітливість, начитаність та знання рідної мови у різноманітних конкурсах. Кожна з двох команд: "Барвінкова" і "Калинова" прагнула вибороти перемогу, тож турнір вийшов доволі напруженим, проте веселим. І учні, і бібліотекарі отримали велике задоволення від зустрічі. З виданнями, що розкривають усі таємниці української мови та допомагають вивчити її досконало, учасники заходу ознайомилися на виставці „Нас єднає рідне слово“. Під час заходу учасники мали можливість переглянути відео "15 цікавих фактів про мову".

4 листопада у Центрі активності громадян Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки відбувся народознавчий семінар на тему: "Дівочі та жіночі головні убори Східного Поділля"
Цікаво і захопливо розкрила тему експертка - Юлія Васюк - етнологиня, майстриня народної творчості, членкиня ГО "Етномайстерня Коло", викладачка Вінницького фахового коледжу мистецтв імені Миколи Леонтовича. Вона розповіла про локальні особливості жіночих головних уборів Східного Поділля, зокрема Вінниччини, народні повір’я, звичаї та обряди подолян, пов’язані з ними. Також Юлія продемонструвала глядачам майстерність одягання і різноманітність головних уборів.
Окрім цікавої лекції глядачі могли насолодитись чудовим автентичним співом Фольклорного гурту "Мокоша" Вінницького фахового коледжу мистецтв ім. М. Леонтовича.

Про роботу Центру активності громадян пише Програма EGAP
https://www.facebook.com/EGAPUkraine/posts/pfbid0dQqfnvvsgjLiNKxaLkLoat1DZUL3UBMvyE82KzXrRTgoPBtmJcgDa7mmefbDXqGXl

06 жовтня в  Центрі активності громадян Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки відбулася презентація дослідницької роботи директора КЗ "Іллінецький краєзнавчий музей" Вікторії Настич "О.Г.НЕДОПАКА: архітектор, інженер, художник"

Доля Олександра Григоровича Недопаки,уродженця іллінеччини,  одного з видатних «шкільних» зодчих України, цікава сама по собі: під час Другої Світової  війни він опинився в окупації, потім разом з відступаючими німцями виїхав на Захід і згодом працював за кордоном, ставши відомим як автор Успенського православного храму в марокканській Касабланці.

з 19 вересня по 31 жовтня 2022 року в  Центрі активності громадян Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки  Іллінецької міської ТГ відбувся Національний кіномистецький тур «Кіно заради Перемоги!».

За підтримки Державного агентства з питань кіно, Центр активності громадян Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки запрошував іллінчан, військових, дітей військових та ВПО на перегляд мультиків та фільмів щопонеділка, щоп'ятниці та щонеділі.

Проєкт «Кіно заради перемоги!» реалізується за ініціативи Офісу Президента України, Державного агентства України з питань кіно, Асоціації «Дивись українське!» та за підтримки фонду «МХП-Громаді», за сприяння Компанія "Вавілон", ГО «УкрКіноФест», ГО «Спілка підприємців теле- та кіноіндустрії», окремих підрозділів ЗСУ та Національної гвардії України у взаємодії з ОВА та Національною поліцією України.

  

29 серпня 2022 року, для жителів громади, відбулася чергова творча зустріч, а саме: майстер-клас на якому тимчасово переміщена Надія Архіпчук з м.Харків познайомила присутніх з технікою вовняного живопису та навчила створювати картини з вовни. Протягом двох годин в Центрі активності громадян, учасники заходу виготовляли свій авторський шедевр, який в подальшому буде виставлений на продаж під час аукціону. «Мальовані вовною» картини вийшли теплі, м’які і дуже яскраві. Вони вразили присутніх майстер-класу своєю ніжністю і природністю, до них так і хочеться доторкнутись. Відчувається, що від виробів надходить якась особлива енергетика. Кожна картина вийшла унікальною.

  

Організатори та учасники заходу безмежно вдячні пані Надії за цікавий захід, що запам’ятався приємними хвилинами спілкування, гарним настроєм та відкрив нові ідеї для творчості.

23 серпня у Центр активності громадян Іллінецької ТГ, з нагоди відзначення 31-ої річниці незалежності України відбулося живе спілкування у форматі відкритої сторінки сьогодення під назвою «Прямуємо РАЗОМ!»

Участь  заході взяли волонтери громадської організації «Спілка учасників АТО та ветеранів інших бойових дій», молодь, внутрішньо переміщені особи, освітяни та представники закладів культури. Також участь у заході, у режимі онлайн, взяла регіональний координатор програми EGAP Дар’я Радзіховська.

Учасники заходу говорили про виклики сьогодення, про події, які змінили наше життя назавжди. Слухали історії діяльності волонтерського руху та відверті розповіді внутрішньо переміщених осіб, які з початком повномасштабного вторгнення рф на територію нашої держави змушені були докорінно змінити своє життя. Присутні переглянули документальний фільм «Історія однієї вулиці «Бекетівські» місця», про те як місто-Герой Харків невпинно бореться за свою свободу. Загалом зустріч пройшла у теплій дружній атмосфері та було обговорено теми наступних зустрічей.


11 серпня 2022 р. в Центрі активності громадян міста відбулося відкрите обговорення за участі психологів. Як правильно відслідковувати свої емоції? Що таке емоційна прихильність, прив'язаність ?

Про це  спілкувалися та обговорювали під час тренінгу "Родинні відносини та стресостійкість".

Вправи, які сьогодні проводили з молоддю:"Довіряю тобі. А ти?", "Почуй мене!", "Приємні моменти життя".


3 серпня в Центрі активності громадян відбулася акція : Подаруй "СЕРЦЕ" воїну! на підтримку захисникам України .

Майстер-клас з виготовлення патріотичного брелка з фетру провели ініціатори акції - волонтери "Спілки воїнів АТО"

Протягом шести годин робочого дня учасники акції робити власноруч оригінальні брелки в блакитно-жовтих та червоно-чорних кольорах. Прикраса символізує любов до нашої Батьківщини, віру в ПЕРЕМОГУ та краще майбутнє.

Учасники заходу мали можливість написати вітальну листівку для підняття бойового духу нашим захисникам та захисницям.

З нагоди Дня Української Державності 28 липня в Центрі активності Іллінецької міської ТГ відбувся круглий стіл: "Українська державність: від витоків до сьогодення" .

В його роботі взяли участь спікери: Олександр Масненький - юрист, правознавець, правозахисник, Інна Чабан - філологиня, вчителька української мови Іллінецького навчально виховного комплексу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів-гімназія №2, Олександра Попик - волонтерка громадської організації «Спілка учасників АТО та ветеранів інших бойових дій».

Шквал емоцій та оплесків викликав виступ випускниці Іллінецького навчально виховного комплексу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів-гімназія №2 Анастасії Сірук з власними віршами.

Під час круглого столу висвітлено основні етапи українського державотворення, державні символи, розвиток української мови, як одного із ключових чинників державотворення та роль і місце молоді в сучасних процесах державотворення.

 26 липня в Центрі активності громадян відбувся урок української мови та літератури.

Чабан Інна Василівна та учениці Іллінецькиого НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів - гімназія №2"  Ткач Данеліна та Петренко Мар'яна розповідали про числівники. Присутні  вчилися правильно відповідати на питання "Котра година?", вживати в повсякденному спілкуванні правильні форми числівників і узгоджувати їх з іменниками.Також дивилися цікаве відео Олександра Авраменка, де відомий учитель проаналізував свої ж помилки (як і кожен з нас у звичайному житті). Із захопленням переглянули підбірку сучасних українських мультиків.

Чи можна вивчити українську мову за кілька уроків? Ні. Чи можна навчитися любити рідну мову, пишатися історією, зачитуватися літературою, доторкнутися до мистецтва? Так!

Щотижневі уроки в бібліотеці не просто пізнавальні чи інформативні. Це процес осмислення правил через історичні факти, реалії війни, вічне мистецтво.

Від Тараса Шевченка до  Михайля Семенка, від футуристів двадцятого століття до Романа Ратушного, від одинадцятикласників гімназії №2 до вільної україномовної держави.

21 липня не було правил, винятків чи завдань. Був фільм про справжніх патріотів української війни. Була відеолекція про найвпливовішого поета, на думку каналу "Культуртригер". Була розмова про лідерів нації тоді і сьогодні.


Сьогодні, 19 липня, знову відбувся експрес-урок, де викладач української мови і літератури - Чабан Інна Василівна, та її випускниця Анастасія Сірук  розповідали цікаву інформацію про життя Тараса Шевченка, а також на прикладі відомого українського шоу та реклами на білбордах показали помилки, які українці роблять найчастіше.

16 липня, Центр активності громадян… Як опанувати свою тривожність та паніку у разі критичних ситуацій та підвищити власну стресостійкість? Про це йшлося під час відкритого обговорення за участі психологів: Дубінського Олександра та Купрій Інни. Організаторами зустрічі виступили волонтери спілки учасників АТО.

Психологиння Інна Іванівна розказала що таке тривожність і як вона виникає та як можна «домовитися» зі своєю тривожністю. Під час зустрічі психологи порадили кілька вправ, які допоможуть подолати тривожність та невизначеність.


14 липня. Урок з вдосконалення рідної мови...

... Учися, дитино, бо вчитися треба,

Шукай сонця правди, хай розум не спить,

Чого научишся, вода не забере,

Не візьме розбійник, вогонь не спалить!

Володимир Масляк


12 липня. На базі Центру активності урок з вдосконалення української мови пройшов пізнавально, панувала особлива атмосфера. Присутні познайомилися із роботами українського художника Марчука Івана Степановича у стилі, який він винайшов сам - "пльонтанізм". Роботи його дійсно неймовірні та захоплюючі. Слухали українське! Відео-роботу групи "Біла Вежа" - "Виростеш ти, сину", яка вдихнула друге життя в вірш видатного українського поета Василя Симоненка перетворивши його в чудову патріотичну баладу. Без культури не існує мови, тому на уроці все пов'язано в балансі та гармонії.

12 липня в Центрі активності громадян відбулася спільна зустріч представників Молодіжної ради Іллінецької міської ТГ та волонтерів спілки учасників АТО розглянуто питання  подальшої співпраці та обговорено ряд  проєктів.


8 липня Молодіжна рада Іллінецької міської ТГ  огранізувала засідання напередодні  проведення квесту по місту. А також провели обговорення на тему:

"Стресостійкість та як побороти тривожність";

Показ фільмів на підтримку ЗСУ ;

І розголошення інформації про проведення уроків української мови.


 5 липня в Центрі активності громадян розпочато проведення уроків з вдосконалення української мови.  І воно того варте!!! Учителька-волонтерка пані Інна (яка сама ж попросила звертатись до неї під час знайомства) зуміла побудувати перший урок так, що по його завершенню не хотілося розходитись, розмова продовжувалась в коридорі та біля вхідних дверей. Викладачка висловлює свою думку, вміло поєднуючи її з цікавими історичними фактами, процесом державотворення України, сучасним життям, переплітає афоризмами, висловами відомих людей, сленгом сучасної молоді та чудовою українською музикою.29 червня відбулося засідання членів Молодіжної ради Іллінецької міської територіальної громади, де розглянули теми:

- проведення благодійного вечора;

- організація перегляду фільму;

- організація відкритого обговорення (психологічного тренінгу)


Під час чергового засідання, 23 червня,  Молодіжної ради Іллінецької міської ТГ прийнято наступні проєкти подій:

- проведення відкритого обговорення на тему: "Стресостійкість та як побороти тривожність"

Та затверджено проведення наступних подій:

- показ фільму "Заборонений" (на міському пляжу) мета якого - збір коштів на ЗСУ;

- проведення квесту та благодійного вечора спільно з волонтерами спілки АТО.

22 червня у Центр активності громадян Іллінецької ТГ відбулася культурно-мистецька акція «Поезія незламних» - новий культурно-мистецький проект заслуженого працівника культури України, директора комунального закладу «Центр культури, мистецтва та естетичного виховання» міської ради Миколи Романова.

Проект базувався на кращій поезії сучасних українських поетів, на тему російсько-української війни, а також поезії місцевих авторів Ніни Метельської, Людмили Левченко, Миколи Романова.

Ця глибоко-патріотична акції об'єднала усіх, хто завітав у цей день до залу.

Натхненне слово лунало з уст Інни Краснянської, Ольги Качур, Віти Гребенюк, Олександра Міщука, Надії Суржок, Альони Орендочки, Владислава Масленко, Оксани Вергелес, Кіри Капустіної, Давида Легченка, Ярослава Гончарова.

Усіх читачів до глибини душі вразив своїм читанням вірша «Випадок у шпиталі» Ярослав Гончаров, який приїхав з Хмельницького та приєднався до мистецької імпрези.

Слово і музика, поєднані з глибоким змістом трагедії українського народу, не полишали слухачів, а навпаки об'єднали усіх навколо поезії.

Щирі слова вдячності організатору та учасникам культурно-мистецької акції «Поезія незламних» висловила заступник міського голови Людмила Трохимець, а оплески глядачів і сльози на їхніх очах були тому яскравим підтвердженням.

«У нас немає страху, ми відчуваємо лють за кожну вбиту дитину, за кожну понівечену долю, за кожне спалене місто, за зруйновану мрію. І це дає нам силу творити, творчо і натхненно задля перемоги!», - сказав Микола Романов.

Завершився захід піснею «Нам є що захищати» у виконанні концертної групи народного аматорського хору «Вінок Поділля» ім. В. Іжевського та Державним Гімном України, до виконання якого приєдналися усі присутні.

21 червня в Центрі активності громадян відбулося відкрите засідання Молодіжної ради Іллінецької міської ТГ. Під час чергової зустрічі ухвалено ряд організаційних питань щодо проведення 02 липня 2022 року благодійного вечора "Разом - ми сила!"

16 червня в Центрі активності громадян відбулося чергове засідання Молодіжної ради. Сьогодні працювали над реалізацією однієї з ідей, як  організаційно провести квест до  Дня молоді в Іллінецькій міській ТГ.

15 червня у  Центрі активності громадян відбулася презентація книги – «Під покровом Шабельні» авторів Галини Бухти та Володимира Іжевського. Це видання про історію села Шабельня, яке є землею Героїв, козацтва, справжніх патріотів, нескорених борців за волю українського народу та України. Ілюстрована книга рідкісними світлинами, що дозволяють детально дізнатися історію села та надихнутися історіями справжніх патріотів.

Серед гостей, запрошених на презентацію книги, й Іллінецький міський голова Володимир Ящук. Міський голова подякував авторам за їхню кропітку працю, за книгу, на сторінках якої вони написали історію малої батьківщини. Адже так важливо знати свою історію, своє коріння.

Автори книги, під час презентації, розповіли присутнім шлях задуму та створення книги, поділилися цікавими родинними фактами, на завершення зустрічі провели автограф-сесію.

Творча зустріч вдало перепліталася з народними та сучасними піснями у виконанні народного хорового колективу «Дашівські передзвони», дуету Галини Лисогори та Петра Орендочки, жіночого тріо у складі Ольги Долгової, Олени Долгової і Оксани Тихонюк та співачки Ольги Акулової. Презентація пройшла у теплій, дружній та творчій атмосфері.

1 червня 2021 року Верховна Рада України затвердила ще одну пам'ятну дату - ухвалила Постанову "Про вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України". Постанова передбачає щорічно, 4 червня на державному рівні вшановувати пам'ять дітей, які загинули внаслідок російської агресії на території Донецької, Луганської та інших областей із 2014 року.

2 червня...   99 день повномаштабного вторгнення російської федерації на територію України, йде критична фаза війни, щодня гинуть наші Захисники, мирні жителі, ДІТИ України ...

Іллінецька міська мультимедійна бібліотека ініціювала та провела тиху акцію "Пам'ятаємо безневинних янголят". Присутні учасники заходу, учні місцевих шкіл, виготовили паперові янголи та розмістили їх в приміщенні головної бібліотеки міста.

Мета тихої акції - звернення уваги всіх жителів громади, щоб пам'ятали, яку високу ціну ми платимо за нашу свободу, волю та незалежність.

В день Вознесіння Господнього ми просимо допомогти та захисту для кожної родини. Бережи нас Боже!

З вірою до ПЕРЕМОГИ!!!

До 1 червня в Іллінецькій міській мультимедійні бібліотеці діятиме виставка «Іспанські діти – на підтримку України», де представлено яскраві малюнки 🎨 маленьких іспанців.

На своїх малюнках іспанські діти показали, якою вони бачать війну в Україні, закликають до миру і висловлюють свою щиру підтримку українцям 💙💛.

Діти 👧👦 проти війни і їхні бажання мають обов’язково здійснитися!!!

Перемога скоро! 

Протягом двох днів,  17-18 травня, в Центр активності громадян Іллінецької ТГ у рамках акції  "Підтримай Героя - подаруй вишиваний оберіг" знані майстрині, любительки вишивання та ті, хто лише опановує це мистецтво, вишивали обереги для захисників та захисниць України, жителів нашої громади. Працювали й поважні пані, і зовсім юні вишивальниці. Хто не мав можливості прийти до Центру активності, вишивав вдома. Виявив бажання долучитися до цієї гарної справи юнак  з Харкова, якого звуть Святослав. Через війну він був змушений залишити рідне місто і на даний час живе та навчається в Іллінцях. Працював хлопець старанно і сумлінно, нічим не поступаючись дівчатам. Загалом було створено понад  п’ятдесят вишиваних оберегів. Кожен з учасників акції вишивав подумки бажаючи перемоги та захисту нашим воїнам.

Організували захід активні, невгамовні, творчі працівниці Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки. Вишиті обереги волонтери передадуть нашим воїнам на передову. Учасники акції твердо вірять, що їх вироби стануть справжніми оберегами для мужніх хлопців та дівчат, котрі боронять Українську землю від ворога.

Віримо - Перемога буде за нами! Все буде Україна!

Психологи закладів освіти Іллінецької міської територіальної громади, комунального закладу «Територіальний центр соціального обслуговування» міської ради та психологи-волонтери взяли участь у семінарі-тренінгу «Перша психологічна допомога та психологічні інтервенції в умовах надзвичайних ситуацій», який провели спеціалісти міжнародної медичної гуманітарної організації «Лікарі без кордонів». 12 травня навчання проходило у Центрі активності громадян.

Фахівці розповіли про кроки  психологічної допомоги та техніки стабілізації станів людей в умовах екстрених ситуацій, як побороти стрес і травму, адже, у період воєнного стану,  надзвичайно важливим є надання психологічної допомоги людям, які стали жертвами війни або отримали психологічні травми від побаченого і пережитого.

Всі учасники семінару відзначили, що він пройшов творчо, активно, цікаво та натхненно для кожного з них.

09 травня в Центрі активності громадян відбувся перегляд та обговорення документального фільму «Хто ми? Психоаналіз українців» – це колективний сеанс психотерапії у формі кіно, за час перегляду якого ми згадати, що сталося з нами - УКРАЇНЦЯМИ і намагалися розібратися як це на нас вплинуло. Сьогодні рашисти руйнують наші бібліотеки, музеї, архіви, спалюють книги, підручники - знову стирають наше минуле, щоб ми знову не мали доказів нашої національної ідентичності! То настав час нарешті зробимо висновки і почати вчити свою історію!

14 квітня, у Центрі активності громадян відбувся майстер-клас «Воскрес Христос - Воскресне Україна!» з розпису писанки-оберега для захисників та захисниць України.

Десятки дорослих та дітей завітали на майстер-клас аби долучитися до такої гарної справи та створити своєрідний захисний амулет для наших воїнів.

Майстриня з писанкарства Галина Кулієва розповіла учасникам  заходу про традиції українського писанкарства, про те яких обрядів дотримувалися наші предки, і які збереглися донині, коли варто починати розписувати писанки та, що означають символи на них.

Надзвичайно тепла та душевна атмосфера панувала у Центрі. Кожен вкладав частинку свого тепла і душі створюючи писанку-оберіг для воїнів, які стали на захист рідної землі, за мирне майбутнє для наших дітей.

Центр активності громадян у Іллінецькій громаді працює задля перемоги без вихідних. До війни там навчалися цифрової грамотності, а зараз плетуть маскувальні сітки та вишивають герби. Від початку війни двері центру відкриті – і тут надзвичайно людно. Волонтери, майстрині, активісти, діти – всі згуртовано працюють та підтримують одне одного. Зараз як ніколи важливо бути згуртованими та єдиними. Адже згуртованість громади – це важливий пазлу для єдності країни.

З перших днів війни наш Центр активності громадян не закриває свої двері, кожного дня працюємо задля Перемоги. Працівники Іллінецької мультимедійної бібліотеки, користувачі бібліотеки, діти, волонтери, небайдужі жителі міста та громади, всі об'єднані бажанням допомогти. У нас завжди людно! Спочатку у Центрі активності громадян плели маскувальні сітки, шили однопалі робочі рукавиці. Пізніше з'явилася ідея вишивати нашивки у формі Державного Герба України для наших воїнів.


До Дня вшанування Героїв Небесної Сотні відбулося засідання військово-патріотичного гуртка «Мозаїка рідного краю» (керівник Пинчук Людмила Юріївна), рою, «Відчайдухи» гри  «Сокіл»  («Джура») Іллінецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, під назвою  «Янголи, що вчать нас жити...». Учні переглядали пам'ятні відео та декламували вірші, присвячені героям, укладали лепбук  «Герої не вмирають …», а також спробували розібратись в одвічному питанні для українців «Хто такий патріот?», дивлячись крізь призму сучасних подій. Символічним стало написання слів вдячності загиблим героям на «свічках пам'яті». Закінчився захід хвилиною мовчання та знайшов своє продовження у загальношкільному марафоні  «Ми за мир».

22 лютого в Центрі активності громадян відбулася патріотична година «Небесна Сотня - в пам’яті назавжди» з учасниками подій на Майдані. Нашими почесними гостями були: Лукашенко Світлана Тарасівна, сім’я Осовських – Лариса Олександрівна і Олександр Дмитрович.

Атмосферно і сильно лунали розповіді свідків Майдану, вірші учасників, змушуючи здригатися кожне серце. Захід залишив пекучий слід в душі кожного присутнього, змусив знову пережити події Революції Гідності, зануритися у буття Майдану і поглянути в очі тим, хто своєю волею, а інколи ціною власного життя допомагав свободі запанувати на рідній Батьківщині.

Центр - успішний майданчик для навчання і саморозвитку  жителів громади незалежно від віку та сфери діяльності.

18 лютого з робочим візитом в Іллінецьку міську територіальну громаду завітали координатор з цифровізації регіонів Сергій Гунько, координаторка з навчання Вероніка Чечоткіна, координаторка з комунікацій Катерина Чубук, регіональна координаторка Дар'я Радзіховська  швейцарсько-української Програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (Програма EGAP). Вони побували у Центрі активності громадян, який було облаштовано та  відкрито завдяки підтримці Програми EGAP. Сергій Гунько поцікавився як використовується цей простір жителями громади,  висловив високу оцінку проведеній роботі щодо реалізації даного проєкту, обговорив з міським головою Володимиром Ящуком та його заступниками  плани  на 2022 рік.

Варто зауважити, що Іллінецька громада співпрацює з Програмою EGAP з травня 2020 року, така співпраця передбачає розвиток демократії на основі цифрової трансформації, де кожен громадянин має право на участь у прийнятті рішень щодо подальшого розвитку своєї громади. Як результат такого партнерства у громаді функціонує послуга «Мобільна валіза», розпочав роботу Громадський бюджет, Електронні консультації та чат-бот Іллінецької міської територіальної громади «СВОЇ». А з листопада минулого року - Центр активності громадян, простір для  навчання, спілкування, творчості, зустрічей, подій.  За цей час у центрі відбулось 8 різнопланових заходів, участь у яких взяло 295 осіб  різних вікових груп.

17 лютого на базі Центру активності громадян відбулася онлайн зустріч представників місцевої влади з  заступником голови Вінницької  обласної державної адміністрації  з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Андрієм Кавунцем.

26 січня в Центрі активності громадян відбулося чергове засідання Молодіжної ради Іллінецької міської територіальної громади.

  20 січня 2022 року, з нагоди  103-ї річниці від підписання Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки - Дня Соборності України в Центрі активності громадян Іллінецької міської  ТГ відбувся круглий стіл "В єднанні сила і міць держави".    Учні 10 - Б класу Іллінецької ЗОШ І- ІІІ ступенів №1 разом із класним керівником Кардіналом Сергієм Івановичом взяли активну участь у заході. Старшокласники переглянули цікавий  презентаційний матеріал про цей день в історії України, взяли участь у вікторині «Чи добре ми знаємо такі прості істини?», виконували творче завдання «Ми - це Україна». Під час спілкування бібліотекарі акцентували увагу присутніх  на історичні події, пов'язані з національним державотворенням  а Сергій Іванович провів цікавий екскурс в історію створення держави та сучасність. На завершення зустрічі  присутні  створили Живий ланцюг єднання,  який об'єднуючи усіх нас, надає сили та енергію розвиватись і творити сильну, єдину, соборну Україну!


20 грудня 2021р, у Центрі активності громадян, відбулась зустріч із стратегічного планування його роботи

Проведення такої цікавої зустрічі ініційовано експертом Програми EGAP у Вінницькій області Дар’єю Радзіковською, модераторкою зустрічі виступила Галина Сегеда, голова Координаційної ради громадського простору «Місто змістів» у Вінниці.

Учасники заходу мали змогу висловити свої побажання щодо організації роботи та наповнення Центру змістовними заходами та разом склали приблизний календар подій на наступний рік

27 листопада на базі Центру активності громадян Якубінська Павліна, голова Молодіжної ради та Младіна Софія, член Молодіжної ради проводили мозковий штурм та напрацьовували  ідеї для діяльності  Молодіжної ради

"Чотири простори сучасних бібліотек"

Саме цьому напрацьованому в бібліотечних колах проєкту присвячувався семінар бібліотечних працівників Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки, який відбувся на оновленій локації - Центрі активності громадян.

Презентацію "Топ - п'ятірка найдивовижніших бібліотек світу" представила бібліотекар Інтернет центру Ольга Романова. Цікаву інформацію про суть значення проєкту донесла присутнім директор Іллінецької ММБ Наталя Покрищук. Активну участь присутні взяли в тренінгу, під час якого спікери Валентина Дусанюк, Наталія Спірчук, Валентина Швець та Надія Вольська детально представили простори сучасної бібліотеки: навчання, натхнення, зустрічей та подій.

Працівники сільських книгозбірень "моделювали" свої простори, намагалися трансформувати їх відповідно до сучасних викликів та потреб.

Цікаво пройшла і робота у фокус-групах під час творчого завдання "Бібліотека майбутнього народжується сьогодні", де учасники проявили свою творчу фантазію та креативність.

Завершився семінар дружнім чаюванням, під час якого присутні висловили свої побажання та плани на майбутнє.

26.11.2021 р.

Довгоочікувана подія відбулася - урочисто відкрито  Центр активності громадян!

Облаштований відповідно до останніх вимог сучасною технікою, мобільними меблями, оригінальними дизайнерськими рішеннями,  завдяки реалізації програми "Електронне урядування  задля підзвітності  влади та участі громади" (EGAP) , що реалізується  за фінансової підтримки  Уряду Швейцарської Конфедерації через  Швейцарську агенцію з розвитку і співробітництва в Україні (SDC)  та місцевої громади.

За представництва Кавунця Андрія, громадського діяча, голови ГО "Ресурсно-інформаційний центр "Громади Вінниччини", радника голови ОДА; Дарії Радзіковської, регіонального експерта  Програми програми EGAP у Вінницькій області, очільників громади,  представників влади, працівників культури, молодіжної ради та активних громадян  відбулося урочисте перерізання стрічки.

Отож, новий, сучасний простір для зустрічей, креативних ідей та подій чекає на всіх бажаючих жителів нашої громади!

Працівники бібліотеки висловлюють щиру подяку всім, хто долучився до створення сучасного Центру  активності громадян.

24.11.2021 р.

Найближчим часом у громаді запрацює Центр активності громадян

Центр активності громадян Іллінецької ТГ

Немає коментарів:

Дописати коментар