МИСТЕЦЬКА СТОРІНКА Валентини КОГУТ

КОГУТ Валентина Миколаївна

      Валентина Миколаївна - відомий митець, її роботи щороку виставляються на міських виставках, приурочених до дня Незалежності України, та обласних виставках в м.Вінниці. Адже її твори духовно збагачують людину, несуть неоціненний, та загальнокультурний зміст.

Народилася пані Валентина 30 липня 1956 року в чарівному містечку - Іллінці. Батько - Когут Микола Петрович працював робітником Іллінецького цукрового заводу, мати - Когут Михайлина Михайлівна - продавцем.

 В 1973 році Валентина Миколаївна закінчила 10 класів Іллінецької середньої школи №1, в 1975 році - десятимісячні курси художника-оформлювача. Три роки працювала художником-оформлювачем в радгоспі села Жорнище.  З 1976 року в сезон цукроваріння працювала оператором "РЮПРО" сировинної лабораторії, робочою Іллінецького цукрового заводу. В 1978 році поступила в Смілянський технікум харчової промисловості Черкаської області, закінчила в 1982 році і з цього року по 1984 працювала змінним технологом Жданівського цукрового комбінату Хмільницького району. З 1986  р. по 2004р.-змінним технологом вже Іллінецького цукрового заводу. З 2001 року  свою майстерність пані Валентина вкладала  в душі юних вихованців, працюючи (по сумісництву)  в будинку дитячої та юнацької творчості - керівником студії образотворчого мистецтва. В 2005 році, в зв'язку з сімейними обставинами, роботу в цукровому заводі залишила.


 

Протягом травня 2008 року в приміщенні читальної зали  Іллінецької центральної бібліотеки, було представлено першу персональну виставку художніх робіт Валентини Когут. Неординарна та феєрична виставка робіт під назвою «Пам'ять» підкорила серця відвідувачів книгозбірні. Талановита і незалежна, щира і сором'язлива, працьовита та самокритична, про такий талант кажуть - художник від Бога! За своє багате творче життя, художниця об'їздила чи мало мальовничих куточків Вінницької області, і звідусіль привозила свіжі враження, які обов'язково втілювала на папері. Валентина Когут працює в техніці пастель і тематика її робіт різноманітна: пейзажі, натюрморти, портрети.

 
 
  
        25 січня 2023 року у Світлиці обласного центру народної творчості  відбулося відкриття персональної виставки живопису і народного малярства «Лиш серця торкається краса» Валентини Когут.  Експозиція її персональної виставки складається  з 58 робіт, серед яких ліричні пейзажі, ніжні витончені букети та портрети.
Інтернет джерело: https://www.facebook.com/vocnt33/videos/746790923228638 


Донині існує наша співпраця, і Валентина Миколаївна  є активною читачкою та учасницею семінарів бібліотеки, завжди активна в творчій  роботі. Колектив Іллінецької ММБ  бажає творчих успіхів чудовій майстрині і надіємося на чергову виставку в стінах нашої бібліотеки.

Немає коментарів:

Дописати коментар