Поезія душі Тамари ХРУЩ


   Поезія... Вона завжди знаходять місце в серці та душі свого читача. Де ж її шукати, цю сильну, ніжну поезію...? 

    Шановні  користувачі блогу, запрошуємо Вас "зануритись" в поетичний світ Тамари Мефодіївни Хрущ, ознайомившись з її автобіографією.

   Я, Хрущ Тамара Мефодіївна, родом з  Іллінеччини. Народилася  в селі Жорнище в  1949 року в сім'ї сільських медиків. Село в той час було  багатолюдним. У 1956 році до першого класу пішли  понад 90 дітей. Щонеділі вирували великі сільські ярмарки. В Жорнищах  було на той час 2 колгоспи, лікарня, тубдиспансер, амбулаторія, велика бібліотека.Процвітали народні ремесла.Школу закінчила  в 1967 з золотою медаллю. Вірші почала писати з 6 класу. Їх публікувала районна газета "Трудова слава", а згодом і обласна - "Комсомольське плем'я". У 1967 році  під час вступу в Київський державний університет при конкурсі 28 претендентів на місце з 4-х екзаменів отримала  три п'ятірки і одну четвірку. За конкурсом не пройшла. І на роботу взяла мене наша районна газета "Трудова слава". Так що моя трудова біографія починалася з рідної районної газети. Наступного року стала студенткою денного відділення факультету журналістики. Працювала в Києві  в  газетах "Молода гвардія", "Радянська освіта". А з 1986 року 28 років аж до виходу на пенсію тоді на єдиному в Україні телеканалі УТ-1.Заступником директора-головним редактором  творчого-об'єднання "Наука", згодом зав.відділом оглядачів і коментаторів дирекції новин. Заслужений журналіст України.
    Головною темою телевізійного життя стала - чорнобильська.17 років була автором і ведучою передачі "Дзвони Чорнобиля" і однойменних телемарафонів. Створила близько десятка документальних фільмів, перекладених англійською мовою, які отримали дипломи  і нагороди на  міжнародних конкурсах в різних країнах світу-- Швейцарії, Іспанії,Угорщині, Росії, Білорусії. Працювала як автор над створенням фільму  "Чорнобиль:10 років потому" в групі  телевізійників Німеччини, Австрії, Японії, Польщі.Білорусі. Була автором фільму про Чорнобиль для  однієї зі студій США, який демонструвався до 10-річчя аварії на ЧАЕС на   всю Північну  Америку.
     До захоплення юності - поезії , повернулася вже після виходу на пенсію. Видала три збірки.Готова до друку четверта.Віднедавна  поєднала своє телевізійне захоплення з поетичним - власноруч монтую відеокліпи на вірші. Музику для них пише  наш земляк жорнищанин Микола Кеба - композитор і виконавець , який живе і працює в Іспанії.Я щиро рада такій співпраці.
      З рідними Жорнищами ( хоча і не маю в селі родичів) не втрачаю зв'язку вже  30 років після смерті матері. Щоліта черпаю у батьківській хаті  силу і натхнення. І хоча свого часу як журналіст побувала в багатьох країнах світу, вважаю,що наше село має надзвичайну ауру. Причину цієї сили тяжіння пояснити важко. Але рідний край дорожчий над усе.

Цей завершальний відеокліп з Чорнобильської циклу присвячую його героям. Тим, хто був в епіцентрі подій. Хто, не зважаючи на смертельну небезпеку, прикривав собою усіх нас - Україну і світ. Ми маємо сьогодні віддати шану і висловити слова глибокої вдячності живим, пом'янути тих, кого вже не має. І не тільки. Наш обов' язок - насамперед держави і влади! - забезпечити усім чорнобильцям  життя гідне їхній безпрецендентний жертовності - їхньому великому подвигу! 25 квітня 2021 року.


Авторський вірш про покинуте людьми місто-привид Прип'ять.Таким його побачила автор через 32 роки після аварії. 25 квітня 2021 року


Про журналістів УТ-1, які першими знімали репортажі під час аварії на ЧАЕС. 7 травня 2020 року.

https://www.youtube.com/watch?v=P4qoT1YWaJk  

ПОДІЛЛЯ Відеокліп Тамари Хрущ (автор вірша,відео, монтажу), музика Ігоря Крутого  8 лютого 2020 р.


ВІРШІ ПРО ЛЮБОВ 11 березня 2020 р.


https://www.youtube.com/watch?v=yIOO_5Ngf5s

Пізня любов. Триптих. Вірші про любов. Відеокліп Тамари Хрущ , музика Миколи Кеби. 19 березня 2020р.Чорнобильцям-телевізійникам присвячую. Про журналістів УТ-1, які першими знімали репортажі під час аварії на ЧАЕС 07 травня 2020р.


Я малювала серце... 25 травня 2020р. Зона  20 квітня 2020р. 

https://www.youtube.com/watch?v=NeioTqbauBE


КАРПАТИ Автор вірша, фото і монтажу Тамара Хрущ, інструментальне виконання  пісні "Гуцулка Ксення" ансамблю Василя Пападюка, відео з дрону надане курортом "Буковель" 10 березня 2020р.   

https://www.youtube.com/watch?v=W8Hns7qQi-w 

Микола Кеба - КАЗКА (У Жорнищах осінь).  Музика - Микола Кеба Слова - Тамара Хрущ 15 травня 2017р.

Немає коментарів:

Дописати коментар