Поезія душі Тамари ХРУЩ


   Поезія... Вона завжди знаходять місце в серці та душі свого читача. Де ж її шукати, цю сильну, ніжну поезію...? 

    Шановні  користувачі блогу, запрошуємо Вас "зануритись" в поетичний світ Тамари Мефодіївни Хрущ, ознайомившись з її автобіографією.

   Я, Хрущ Тамара Мефодіївна, родом з  Іллінеччини. Народилася  в селі Жорнище в  1949 року в сім'ї сільських медиків. Село в той час було  багатолюдним. У 1956 році до першого класу пішли  понад 90 дітей. Щонеділі вирували великі сільські ярмарки. В Жорнищах  було на той час 2 колгоспи, лікарня, тубдиспансер, амбулаторія, велика бібліотека.Процвітали народні ремесла.Школу закінчила  в 1967 з золотою медаллю. Вірші почала писати з 6 класу. Їх публікувала районна газета "Трудова слава", а згодом і обласна - "Комсомольське плем'я". У 1967 році  під час вступу в Київський державний університет при конкурсі 28 претендентів на місце з 4-х екзаменів отримала  три п'ятірки і одну четвірку. За конкурсом не пройшла. І на роботу взяла мене наша районна газета "Трудова слава". Так що моя трудова біографія починалася з рідної районної газети. Наступного року стала студенткою денного відділення факультету журналістики. Працювала в Києві  в  газетах "Молода гвардія", "Радянська освіта". А з 1986 року 28 років аж до виходу на пенсію тоді на єдиному в Україні телеканалі УТ-1.Заступником директора-головним редактором  творчого-об'єднання "Наука", згодом зав.відділом оглядачів і коментаторів дирекції новин. Заслужений журналіст України.
    Головною темою телевізійного життя стала - чорнобильська.17 років була автором і ведучою передачі "Дзвони Чорнобиля" і однойменних телемарафонів. Створила близько десятка документальних фільмів, перекладених англійською мовою, які отримали дипломи  і нагороди на  міжнародних конкурсах в різних країнах світу-- Швейцарії, Іспанії,Угорщині, Росії, Білорусії. Працювала як автор над створенням фільму  "Чорнобиль:10 років потому" в групі  телевізійників Німеччини, Австрії, Японії, Польщі.Білорусі. Була автором фільму про Чорнобиль для  однієї зі студій США, який демонструвався до 10-річчя аварії на ЧАЕС на   всю Північну  Америку.
     До захоплення юності - поезії , повернулася вже після виходу на пенсію. Видала три збірки.Готова до друку четверта.Віднедавна  поєднала своє телевізійне захоплення з поетичним - власноруч монтую відеокліпи на вірші. Музику для них пише  наш земляк жорнищанин Микола Кеба - композитор і виконавець , який живе і працює в Іспанії.Я щиро рада такій співпраці.
      З рідними Жорнищами ( хоча і не маю в селі родичів) не втрачаю зв'язку вже  30 років після смерті матері. Щоліта черпаю у батьківській хаті  силу і натхнення. І хоча свого часу як журналіст побувала в багатьох країнах світу, вважаю,що наше село має надзвичайну ауру. Причину цієї сили тяжіння пояснити важко. Але рідний край дорожчий над усе.

Цей завершальний відеокліп з Чорнобильської циклу присвячую його героям. Тим, хто був в епіцентрі подій. Хто, не зважаючи на смертельну небезпеку, прикривав собою усіх нас - Україну і світ. Ми маємо сьогодні віддати шану і висловити слова глибокої вдячності живим, пом'янути тих, кого вже не має. І не тільки. Наш обов' язок - насамперед держави і влади! - забезпечити усім чорнобильцям  життя гідне їхній безпрецендентний жертовності - їхньому великому подвигу! 25 квітня 2021 року.


Авторський вірш про покинуте людьми місто-привид Прип'ять.Таким його побачила автор через 32 роки після аварії. 25 квітня 2021 рокуМОЛИТВА
Цей гострий біль пронизує глибинно,
Нещадно трощить душу на шматки.
Стаю благословенно на коліна,
Й чолом торкаюсь Божої руки.
Тебе благаю,милостивий Боже,
Спаси і сохрани наших бійців:
Хай сонце правди темінь переможе…
Сльоза гаряча стигне на щоці…
Тебе благаю, Боже наш єдиний,
Хай ворог до схід сонця геть втече,
Щоб зберегти нащадкам Україну,
Підстав бійцям своє міцне плече.
Всели надію й віру в перемогу,
Звільни нас від запроданців й злодюг,
Вселенські сили прошу, прошу Бога,
Щоб відвели від нас страшну біду.
Всевишній , ти ж не зрадиш Украіну,
Залиту потом, кров‘ю і слізьми?
Вона , ж як мати,в нас - одна єдина…
Єдині й незрадливі в неї ми...
Бо ми народ. Ти дав нам щастя жити
На цій квітучій і святій землі,
Де літнє небо над ланами жита
Й куди щорік вертають журавлі.
Всевишній, ти ж не зрадиш Україну?..
06 лютого 2023 року.

Про журналістів УТ-1, які першими знімали репортажі під час аварії на ЧАЕС. 7 травня 2020 року.

https://www.youtube.com/watch?v=P4qoT1YWaJk  

ПОДІЛЛЯ Відеокліп Тамари Хрущ (автор вірша,відео, монтажу), музика Ігоря Крутого  8 лютого 2020 р.


ВІРШІ ПРО ЛЮБОВ 11 березня 2020 р.


https://www.youtube.com/watch?v=yIOO_5Ngf5s

Пізня любов. Триптих. Вірші про любов. Відеокліп Тамари Хрущ , музика Миколи Кеби. 19 березня 2020р.Чорнобильцям-телевізійникам присвячую. Про журналістів УТ-1, які першими знімали репортажі під час аварії на ЧАЕС 07 травня 2020р.


Я малювала серце... 25 травня 2020р. Зона  20 квітня 2020р. 

https://www.youtube.com/watch?v=NeioTqbauBE


КАРПАТИ Автор вірша, фото і монтажу Тамара Хрущ, інструментальне виконання  пісні "Гуцулка Ксення" ансамблю Василя Пападюка, відео з дрону надане курортом "Буковель" 10 березня 2020р.   

https://www.youtube.com/watch?v=W8Hns7qQi-w 

Микола Кеба - КАЗКА (У Жорнищах осінь).  Музика - Микола Кеба Слова - Тамара Хрущ 15 травня 2017р.

Немає коментарів:

Дописати коментар