ЛІТЕРАТУРНІ НОВИНКИ


Дякуємо за КНИГУ!
Правда про кримінальну справу, життя і смерть Василя Стуса. У книжці зібрано архівні документи з кримінальної справи Василя Стуса, покази свідків, листи поета з тюрми, спогади його рідних та друзів. Ознайомившись із наведеними матеріалами, читачі дізнаються про невідомі факти щодо життя, ув’язнення та загибелі Стуса, які досі охороняли під грифом «Секретно».
ЗАПРОШУЄМО до читання!
02.12.2020р.

З нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек "Дім Химер" передав до Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки в дарунок книги, авторами та видавцями яких є наші захисники-ветерани.
Сподіваємось, нові книги швидко знайдуть своїх читачів.
30.09.2020р.

ПОДАРУНОК ВІД ЗЕМЛЯКА

         Книжковий фонд міської бібліотеки для дітей поповнили нові книги нашого земляка, уродженця  села Якубівка, а нині проживаючого в м.Муровані-Курилівці, Анатолія Ліщенюка. Це збірки віршів для дітей "Від зими і до зими" та "Від неділі до неділі". Наймолодші користувачі бібліотеки  знайдуть тут чудові вірші про різні пори року та  кожен місяць зокрема та дні тижня.
    Отож, запрошуємо всіх, хто  хоче легко, в доступній, ігровій формі навчити свого  малюка  днів тижня та календарних місяців  звертайтеся до нових збірок Анатолія Ліщенюка.  
    Від імені колективу бібліотеки та наших наймолодших користувачів щиро дякуємо автору та  сподіваємось на нові зустрічі.
20.02.2018р.
 


Нові книги – нові знайомства

 

Книжковий фонд ІММБ Іллінецької ОТГ поповнився новими надходженнями. З обласної бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва 25 січня  2018 року отримано 285 примірників книжкової продукції  на суму 26525грн. в рамках державної програми поповнення бібліотечних фондів.


            До уваги користувачів бібліотек книги різні за змістом, жанром, віковим призначенням. Наймолодших приваблять яскраві, гарно ілюстровані видання для дітей.


            Представлена і література по шкільній програмі. Це, зокрема книги «Поліанна»  Е. Портер, «Пеппі Довгапанчоха»  А. Лінгрен, «Джури козака Швайки» В. Рутківського. Є цікаві новинки фантастики серія книг Марини та Сергія Дяченків.
            Любителі історії також знайдуть книги до смаку.
Всі книги мають гарне поліграфічне оформлення. Тож запрошуємо всіх бажаючих  завітати до бібліотек Іллінецької ОТГ та познайомитися з новинками.
29.01.2018р.
 
БІБЛІОТЕЧН@  НОВИН@
       До  фонду  Іллінецької центральної бібліотеки надійшла нова збірка Анатолія Ліщенюка "Сміхолики-смаколики", поета-гумориста, сатирика, нашого земляка, а зараз мешканця смт. Муровані Курилівці. Наші читачі знають за книгами "Це нам не смішки", "Сміймося разом", "А ви сьогодні посміхались?". Іскристі усмішки, жарти, веселі гуморески, кумедні історії, смішні бувальщини та небилиці - дотепний гумористичний букет, який автор дарує своїм читачам.
      Народився Анатолій Миколайович в селі Якубівка,  нашого району. Закінчив курси підготовки керівників гуртків художньої самодіяльності при Іллінецькому районному будинку культури, на базі самодіяльного народного хору "Вінок Поділля", потім Тульчинське училище культури, а згодом Київський державний інститут культури. Працював художнім керівником в будинку культури, артистом Вінницької обласної державної філармонії, викладачем дитячої музичної школи.
       На трійцю, так знанні Зелені Свята, у його рідному селі Якубівка, престольний  празник і одночасно святкується день села. Для земляків   написано вірш-послання "Моє село".
"Моє село"
            Якубівка – село моє!
            Чи десь ще в світі таке є?
            Із досвіду прожитих літ,
            А я, повірте, бачив світ.
            Скажу вам правду, як братам –
            Нема таких ні в нас, ні там.
            І де б я тільки не бував –
           Сіл таких не зустрічав.
            Якубівка – село має!
            Люблю тебе, яким ти є.
            Твої поля, сади, гаї,
            В яких щебечуть солов’ї.
            І гуркіт в полі тракторів,
            Охайний вигляд всіх дворів.
            Тут найщиріші в світі люди,
            Що працювати вміють всюди.
            Якубівка – колиска роду
            І наш початок родоводу.
            Тут народився прадід, дід,
            Батьки  тут жили стільки літ.
            І я в селі цім в п’ятдесяті
            З’явивсь на світ в селянській хаті.
            Тож є й моя тут пуповина,
            В селі живе моя родина.
            Якубівка – моє село!
            Ти є найкращим всім на зло.
            Тут все знайоме, все моє,
            Тому, мабуть, найкращим є.
            Змінились ми, змінився світ,
            Село змінилось з плином літ.
            Життя – це вічна круговерть,
            Спинить його безсила й смерть.
            Якубівка – село моє!
            Будь таким, яким ти є.
            Будь ще кращим, розквітай,
            В гості нас всіх зустрічай.
            Кожен з нас по собі знає –
            Село нас й досі зігріває.
            Бо це моя є Батьківщина –
            Одна єдина Україна!
                                                                                        Анатолій Ліщенюк
 

01.06.2016р.
А ви сьогодні посміхались ?
         Таке запитання виникне в кожного, хто візьме до рук нову збірку нашого земляка, поета-гумориста Анатолія Ліщенюка, яку автор надіслав у подарунок користувачам Іллінецької книгозбірні - любителям дотепного слова. Книга -  гарна нагода для шанувальників веселого жанру зануритись у чудовий світ українського народного гумору, насолодитися красою художнього слова, помилуватися самобутньою творчістю автора, а то й просто відпочити.
           Запрошуємо всіх, кого зацікавила книга, до бібліотеки.           
       11.03.2016р.
УВАГА!  "Гаряченькі" книги!
    Краєзнавчий відділ радо повідомляє про нові надходження книжок до бібліотеки! Тож, запрошуємо користувачів взяти з поличок ще «гаряченькі» книги сучасних авторів. В нових книгах вдало поєдналися минуле і сучасне, сміх і смуток, любов і зрада, все те, чим наповнене життя на зламі епох, в буремне сьогодення.
     В сучаних збірниках патріотичної та ліричної поезії, гумору та сатири можна підібрати ряд віршів, цитат, гуморесок, байок, мініатюр та пародій на любий смак для підготовки та проведення масових заходів різної тематики. Адже не все черпати з Інтернету?! Поверніться до друкованих видань. Прочитайте твір. Відчуйте його настрій. Поділіться враженнями. Автори пишуть для нас і про нас.
            Зокрема акцентую увагу на  де-кількох книгах, а саме:
     Мельник Віктор
Літературними стежками Поділля. Шістнадцять нарисів та одне інтерв`ю. – Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2014. – 172с.
У книжці зібрані нариси про українських та зарубіжних письменників, життєві шляхи яких тісно пов’язані з Поділлям – Тор Ланге, письменник, вчений, кращий перекладач у данській літературі;  Юзеф Теодор Конрад Коженьовський (відомий під псевдонімом, як Джозеф Конрад) англійський письменник; польські поети та письменники - Ярослав Івашкевич, Юліаш Словицький, Томаш Падура, Северин Гощинський, Аполло Коженьовський, Генрик Жевуцький; Курціо Малапарте – італійський військовий кореспондент, письменник; Клариса Ліспектор – бразильська письменниця; російські поети та письменники - Семен НадсонВолодимир Висоцький, Віктор Астаф’єв; українські поети та письменники – Вілен Лисенко, Петро Крижанівський, Михайло Потупейко, Олександр Роговий.
Книга призначена для вчителів, які викладають літературу рідного краю, та для тих хто цікавиться письменництвом Поділля.

     Вітковський Вадим
Капкан на перевертня -2: 2-е вид. доп. уточ. – Вінниця: ПП «ТД Едельвей і К», 2015. – 256с.
У книзі з документальною точністю розповідається про історію будівництва та експлуатації під Вінницею польової штаб-квартири Гітлера «Вервольф», перебування в ній фюрера. Використані документи та фото, архівні матеріали колишнього КДБ СРСР, зокрема кримінальні справи, трофейні документи з Берлінської рейх канцелярії.
*     Небесна сотня. – Х.: Фоліо, 2015. – 206с.:іл.
Книга-реквієм. Книга-посвята. Вона – німе нагадування всім нам про самопожертви звичайних людей з різних куточків  нашої держави: заробітчан, науковців, підприємців, вчителів, які відділи найцінніше – своє життя – заради того, щоб наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні.
Про Майдан, Революцію гідності, а тепер війну на сході пишеться багато. І все варто вашої уваги, дорогі наші, користувачі.
10.03.2016р.

 
Увага ! Новинки у фонді.
   Полички краєзнавчого відділу поповнилися новими книгами, авторами яких є наші земляки.
НАРЕШТІ, довгоочікувана і вистражданна «Іллінеччина. Минуле та сьогодення» у вільному доступі для користувачів нашої бібліотек. Вашій увазі нариси краєзнавців, істориків, журналістів про минуле Іллінеччини з найдавніших часів і до сьогодення. Від активних читачів надходять  схвальні відгуки, але не без критики. Адже у кожного свій кут погляду на історію ……
Ще, любителям краєзнавства  пропонуємо дослідження Олександра Рогового «Подільські стежини Тараса Шевченка», котрі містять своєрідну подільську Шевченкіану у вигляді схем, таблиць, карт (декотрі вводяться в шевченкознавчий обіг уперше). Добірка журналу «Світлиця» від обласного центру народної творчості знайомить із цікавими й талановитими людьми Вінниччини, зокрема нашими земляками, - учасниками фольклорних гуртів Білковецького та Красненьківського сільських будинків культури. Чудовий літопис «Кобзареві щоденники Володимира Перепелюка 1951-1955 рр».
На полиці стали  дві книги Василя Кобця «Хресна дорога до правди і волі» про Т.Г.Шевченка та  «Діаманти для апельсинової змії»  про поневіряння жінки-заробітчанки.
Шанувальникам  поезії свої ліричні твори дарують Л.Колесник «Усе я знаю про любов», А.Мартинюк, О.Бурбело у двох збірочках, І.Волошенюк, В.ДЗекан.
Для любителів «гострого слівця» пропонуємо нові збірки сатири й гумору від   А.Фаріона, О.Бойка, В.Коряка, Л.Куцого, М.Сараханова.
А ще, користувачі нашої книгозбірні милуватимуться яскравими альбомами зразків подільських писанок від М.Верхової «Писанки Поділля» та відновити свою пам'ять  у «Звичаях українців у народному календарі» за допомогою  Л.Артюх.
Приємного читання.
09.12.2015р.

 

   ХАЙ КВІТНЕ ЗЛАГОДИ ПОРА!

  Шановні користувачі нашої бібліотеки, сьогодні наші новини для наймолодших читачиків бібліотеки. Незабаром до книжкових полиць надійде новенька книжечка Світлани Миколаївни Травневої  з багатозначною назвою "Ми - діти миру і добра".
      Пані Світлана люб'язно надала в подарунок з власним підписом та щирими словами побажань МИРУ, злагоди й добра усім користувачам Іллінецької районної бібліотеки для дітей.
     Приємно відмітити, що книжечка побачила світ завдяки підтримки наших земляків, які щиро бажають миру на рідній Україні: Миколи Сенчука, депутата Іллінецької районної ради; директора СТОВ "Україна"с.Тягун Іллінецького району; отамана полку імені Івана Богуна полковника Володимира Воловодюка; Сергія Яременка, голови Іллінецької міської ради; Олега кружільного, голови громадської організації "Іллінці - наше місто"; Сергія Божнюка, директора фермерськогогосподарства "Божнюкове" с. Неменка Іллінецького району; Ольги Яременко, голови Іллінецької районної ради; тощо.
Липень 2015р.

НОВИНКИ для любителів рідного краю

 Нещодавно вийшли нові книги Ігоря Юрійовича Радзіха: "Борисівська церква - старовинна", де розкрито суть та значення Борисівської церкви Святого Миколая, як духовної святині села; "На гостину до Ніщинського" - книга розкриває велич самобутнього подільського села Неменка, де народився відомий всьому світу композитор, поет-перекладач Петро Іванович Ніщинський і про нащадків, що перейняли талант - теперішніх талановитих земляків, патріотів свого краю.

         Ігор Юрійович народився 7 травня 1941 року в селі Шельпаки, Підволочинського району, Тернопільської області. Закінчив Новосільську середню школу, Чернівецький державний університет (нині університет ім. Юрія Федьковича), з відзнакою - Вищу партійну школу при ЦККП України.
         Працював вчителем історії та суспільствознавства Комаровецької середньої школи (Барський район, Вінницької області). Тут створив перші в районі народні сільські шкільні краєзнавчі музеї.
          За час служби в армії прилучився до журналістської праці на теренах сучасної Литви. Отримав подяку від командуючого армією. До виходу на пенсію працював в редакції районних газет Барщини "Червоний промінь", та Іллінецької - "Трудова слава".
           Автор трьох брошур: "Собор душі нашої" - історія церков Іллінецького району; "Крізь плин віків" - про молоде але древнє селеще Дашів, яке відоме ще за часів татаро-монгольської навали, про Свято-Михайлівський Собор, занесений до Реєстру пам'яток історії України. Читачі позитивно оцінили  брошуру "Світло і тіні", де висвітлюються окремі проблеми духовності нації.
           В останні роки автор видав книгу "Край козацької вольності", де широко висвітлено роль Кальницького полку в Національно-визвольних війнах 1648-1654 р.р., і не тільки.
           Тема войовничого духу українського народу в різні періоди його існування фігурує у двох подальших книгах "Козацька честь і слава". Читач познайомиться з фактами історії населених пунктів, де люди пізнають витоки свого життя. По можливості Ігор Юрійович подорожує куточками рідної України, отримуючи й накопичуючи враження від зустрічей із знаменитостями.
Червень 2015року.
      Книжкова полиця краєзнавчого відділу нашої книгозбірні нещодавно поповнились новим доробком Ольги Григорівни Рудник. Авторка подарувала читачам бібліотеки книгу власних досліджень, історичний нарис "Село Тягун Іллінецького району Вінницької області" з власно започаткованої серії "Моя мала Батьківщина". Авторка надає ще одну спробу доторкнутися  до вічного, до загадок минулого, до гордості за багате  подіями село і людей, яких воно вивело в світ. Дана книга видрукувана у перенасиченому подіями  та інформацією часі. Для когось це - звичайне явище, але для людей, сповнених любові до свого краю це пізнання шляху, яким пройшло село.
         Нагадаємо, що Рудник Ольга Григорівна історик й краєзнавець. Працювала вчителем історії в школах сіл Горішні Шерівці на Буковині, Бабин, Паріївка, м. Іллінці, керівником краєзнавчого гуртка при Іллінецькому районному будинку школярів та юнацтва. Неодноразово була учасником районних комісій з укладання Словника пам'яток історії та культури Вінницької області, Книги пам'яті жертв голодомору 1932-1933 років.  Видала фотоальбоми "Іллінеччина: сторінки історії та культури", альбом-путівник з туристичними маршрутами "Подорожуємо Вінниччиною", дослідження по історії українського визвольного руху XVІІ-ХХ ст. "Надсобський край: маловідомі сторінки історії", книгу "Нариси історії розвитку освіти. Іллінецький район". Має ряд досліджень по історії Іллінецькогог, Оратівського районів, які друкувалися в пресі. Один з авторів герба м. Іллінці та Іллінецького району.
Квітень 2015року
     НОВІ ЦІКАВИНКИ
         Краєзнавчий відділ Іллінецької центральної  районної бібліотеки поповнився новими цікавими книгами. Серед книг надійшов і альманах "Подільські джерела" - це чудова нагода зануритись у багату й славну історію рідного краю, насолодитися красою художнього слова подолян, помилуватися творчістю народних майстрів, та й просто більше дізнатися про свою малу Батьківщину і знаних земляків:
          Архітектурна Вінниця:час, простір, особистості. Альманах.Вінниця:ПП"ПРАГА АРТ", 2012.-208с.
          Подільські джерела:Шалом,Віннице!. Альманах.-Вінниця:ПП"ПРАДА АРТ",2012.-208с.
          Річ Посполита:вінницький слід. Альманах.-Вінниця:ПП "ПРАДА АРТ",2012.-224с.
    
              Нова книга відомої подільської тележурналістки пропонує оригінальний жанр - "придибенці", в яких розповідається про сповнені вражень і життєвих уроків дитячі роки авторки, які стали "золотим місточком" у її покликання - бути піонером вінницького телебачення й створити унікальні на Україні явища: "Театр на городі", "Фестеваль борщу", "Свято тернової хустки" та багато інших, які визначають обличчя сучасної культури на Вінниччині.
            У другій частині книги вміщено низку статей і відгуків про життя і творчість Ганни Василівни Секрет, а також світлини з її архіву.
          Секрет.Г. Правилівські придибенції.-Вінниця: ТОВ "Консоль", 2011.-200с.

          Цікавою стане книга Подоляна С.І. для жителів нашого району, адже в книзі "Китайгород - село Подільське",  автор змальовує історичний нарис своєї малої батьківщини, в якій відображено  історію нашої української землі із стародавніх часів до сьогодення. У даній книзі використані: матеріали Центрального державного архіву (м. Київ), Державного архіву Вінницької області, Іллінецького районного архіву, нариси Вінницької обласної партійної організації (1980р.). Статті І.В.Пилипчука "Присоб'я з найдавніших часів". Статті істориків Бабенка І.Д. та Рафаловського С.С. з районної газети "Трудова слава". Спогади ветеранів війни і праці.
          Подолян,С Китайгород - село Подільське.Нариси з історії села.-Вінниця: ТОВ "Консоль", 2010.-96с.
       
        На творчому полі відомого українського письменника Василля Кобця "вродило" близько 40 поетичних, прозових та публіцистичних книг. Зокрема, для дітей він написав повісті: "Поле моє", "Джерела б'ють", "Осінні дзвони", "Дана, Василько і білий світ", "Незвичайна знахідка в старій хаті, вбо Житіє "індуса" ТІЯ", "Пригоди полярних робінзонів". Сьогодні  маленький читач має змогу познайомитися і ще з однією повістю -  "Бережи свою фортецю".
А збірка  поезій "Любити ближнього" зацікавить читачів молодшого і старшого поколінь, викладачів української мови та літератури.
           Кобець, В  Бережи свою форткцю.Повість.-Вінниця:ФОП Данилюк В.Г., 2011.-160с.
           Кобець, В Люби ближнього...Поезії.-Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2012.-88с.

           Запрошуємо наших користувачів до бібліотеки ознайомитися з новими літературними цікавинками.
10.09.2013р.


 КНИГИ У ПОДАРУНОК
      Краєзнавчий фонд центральної бібліотеки поповнився новими книгами Григорія та Марії Казьмірчук "Село Кальник".

        Григорій Дмитрович Казьмірчук - доктор історичних наук, професор Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка та його донька Марія григорівна Казьмірчук - доктор історичних наук, професор цього ж університету присвятили селу Кальник 4 том (у 2-х книгах) своїх вибраних творів.
       На основі архівних та опублікованих матеріалів, висвітлені окремі аспекти  історії села Кальник, досліджуються соціально-станові, економічні, духовні та освітянські візії, звернуто увагу на доцільність вивчення соціальної історії через зріз комплексу матеріалів, присвячених минувшині одного населеного пункту - с.Кальник. Акцентується увага на соціальних аспектах кальницікого приходу, житті і діяльності Ярослава Івашкевича. Висвітлюються соціальні питання  відновлення і розвиток православної парафії у селі Кальник наприкінці XVIII ст., досліджуються мало вивчені проблеми життя й діяльності священослужителів церкви Різдва Пресвятої Богородиці, історія кальницького храму цих років, стосунки сільської громади з причтом та актуальні соціальні аспекти, які виникли в кальницькій громаді. Висвітлюються соціальні та економічні питання розвитку магнатського, рангового маєстату Володимира Щесни і Теклі Потоцьких. Вперше досліджено відновлення і розвиток освіти у с. Кальник в середині ХІХ та на початку ХХ ст., маловивчені питання життя й педагогічної діяльності педагогів церковноприходської школи, сільського однокласного народного міністерського училища.
      Вперше друкуються статистичні матеріали про Кальник, матеріали про дислокацію військ 1828р., про будівництво та діяльність кальницького заводу. Низка документів аналізує тяжбу графині Теклі Потоцької з царською адміністрацією за збереження частини маєтностей, які мали належати графу Володимиру Володимировичу Потоцькому.
       Книга розрахована на широке коло читачів.

Немає коментарів:

Дописати коментар