пʼятниця, 13 травня 2016 р.

Хто не пам'ятає історії - приречений пережити її заново

      Щорічно, в третю неділю травня українська громадськість відзначає День пам'яті  жертв політичних репресій.

     Напередодні Дня пам'яті, 12 травня, в читальній залі центральної бібліотеки зібралися небайдужі люди, щоб згадати кожного, хто став жертвою політичних репресій часів більшовицького режиму, був увязнений у концтаборах або засланий у далекі безлюдні землі.
       Літературно-краєзнавчу годину пам'яті "Забуттю не підлягає..."  організовано з метою відтворення національної пам'яті на сучасному етапі українського державотворення. Були запрошені місцеві історики, краєзнавці, жителі міста та району котрих зачипила жорна репресій. Вони допомагали прояснити, чи навпаки забарвититі білі плями нашої історії. Нажаль, це були кольори сумні. Пізнавально-інформаційними були виступи Ярослави Євгенівни Дудюк (вчителя Іллінецької ЗОШ №1, вчителів котрої було репресовано у 1936 році); Олександри Вікторівни Письменної(завідуючої сектором культури і туризму РДА, історика); Ольги Григорівни Рудник (краєзнавця з с. Паріївки, котра розповіла про результати своєї пошукової роботи);  пенсіонерів Пецкевич Тамари Олександрівни та Хлівної Євгенії Миколаївні, котрі втратили своїх рідних  під час репресій, і були свідками продовження жорстокостей режиму у 40-х роках.

    Під час заходу обговорювали книгу Івана Козяра "Спогади" - мемуари українського політвязня, уроженця Морозівки, котрий пройшов сталінські табори та тюрми, але йому вдалося вийти на волю у 1940 році, пережити окупацію і дістатися Канади.
      На  захід запрошено студенство Іллінецького аграрного коледжу та старшокласників  двох місцевих шкіл.Не дивлячись на щільний навчальний графік молодь з цікавістю вслухалися в спогади людей поважного віку, задавали додаткові запитання.  
      Українське суспільство прагне відродити історичну пам'ять, свободу від страху, насильства і упередженості.

Немає коментарів:

Дописати коментар