четвер, 5 січня 2017 р.

Різдвяні павуки - носії добрих звісток і тенета для зла

        У багатьох слов'янських народів «павуки» стали традиційними новорічними та різдвяними прикрасами осель. Перед різдвяними святами для дівчат завжди вистачало клопотів. Опріч маланкових гуртів, до яких вони готувалися, потрібно було наготувати і домашніх прикрас — Дідуха, «павуків» та «їжаків». Переважно це робили на Гната — 2 січня. Таємно зібравшись, щоб не заважали хлопці, дівчата нарізали різних розмірів соломинки, нанизували їх на нитки і формували з них різноманітні квадратики і кубики.
     Традиція виготовлення “Різдвяних павуків” сягає глибокої давнини. Це традиційна прикраса оселі в Україні на різдвяні й новорічні свята виготовляється з соломи.
      Таких “павучків” вважають символом Всесвіту та хатнім оберегом.
       4 січня,  в центральній бібліотеці   майстриня Тетяна Герасимець провела   майстер-клас по виготовленню різдвяних прикрас.
        Щоб оволодіти секретами виготовлення солом'яних «павуків» необхідно зрозуміти і вивчити основні принципи їх конструкції. Існує безліч варіантів форм, конструкцій та способів декоративного оздоблення "павуків", "янголів".  З цими секретами й ділилася Тетяна Іванівна.
 

      До своїх домівок учасники майстер-класу несли тепло власноруч створених прадавніх родинних оберегів.

Немає коментарів:

Дописати коментар