пʼятниця, 8 травня 2020 р.

Травень - ПЕРЕМОЖНИЙ!!!

   
    21 травня 2020р. #ДеньВишиванки
     Бабусина скриня зберігає в собі чимало скарбів... Один із них - українська вишивана сорочка, яка завжди була для наших предків не лише одягом а й справжнім оберегом. Давайте ж відкриємо бабусину скриню і доторкнемося до священного оберегу українців.
Скарби з бабусиної скрині люб'язно надані з фондів КЗ "Іллінецький краєзнавчий музей" в особі директорки Вікторії НАСТИЧ.

20 травня 2020 року у форматі онлайн-конференції відбулося громадське обговорення проєкту Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу". До участі запрошувалися представники громадськості, бібліотечна спільнота, представники органів державної влади усіх рівнів та органи місцевого самоврядування. У багатьох учасників (понад 300 бібліотекарів ) сьогоднішньої зустрічі є розуміння, що новий Закон України "Про бібліотеки і бібліотечну справу" про його важливість і необхідність.


    19 травня колектив Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки долучився до онлайнової конференції з трьох сесій: "Безпека користувачів та бібліотекарів: умови виходу з карантину"; "Сервіси бібліотек у дистанційному режимі"; та "Процедури відбору, придбання та розподілу книжкової  продукції для поповнення бібліотечних фондів у 2020р."  організатором якої стали ВГО Українська бібліотечна асоціація та Український інститут книги.
Під час першої сесії обговорювали важливі питання, які постали перед бібліотеками в умовах карантину, досвід роботи з впровадження дистанційих форм роботи, розширення онлайн послуг та виходу бібліотек з карантину і заходи, які потрібно вжити для забезпечення безпеки як бібліотекарів так і відвідувачів.
Про ситуацію та викликами, які постали перед публічними бібліотека умовах карантину, досвід закордонних колег та їх рекомендації розповіла головний бібліотекар науково-методичного відділу Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого Марина Адаменко.
Своїми порадами щодо організації виходу бібліотек із карантину поділилась керівник науково-методичного відділу ЛОУНБ Олена Шматько, у тому числі щодо забезпечення бібліотек засобами дезінфекції приміщень та індивідуального захисту, а також облаштування нових місць комунікації з користувачами поза межами бібліотеки та розширення переліку дистанційних послуг.
Також своїм досвідом організації видачі літератури за попереднім замовленням поділились Публічна бібліотека імені Лесі Українки міста Києва та Львівська обласна бібліотека для дітей.
Під час роботи другої сесії генеральна директорка Одеської націоналальної наукової бібліотеки Ірина Бірюкова розповіла про напрацювання та досвід бібліотеки у використанні цифрових ресурсів й віртуальних сервісів під час пандемії, спрямованих на задоволення інформаційних потреб користувачів. Директорка Миколаївської ОУНБ Вікторія Агаркова навела приклади нових форматів роботи під час карантину бібліотек Миколаївщини. Серед іншого, це налагодження комунікації з представниками влади та проведення онлайн зустрічей з представниками влади «10 запитань до влади» у рамках реалізації проєкту «Будь на хвилі з бібліотекою», проведення онлайн читань казок англійською мовою, фотооглядів краєзнавчого спрямування, авторських читань та книжкових оглядів. Про освітні онлайнові проєкти розповіла директорка Луганської ОУНБ Світлана Моісєєва.
Третя сесія була присвячена питанням процедури відбору, придбання та розподілу книжкової продукції для поповнення бібліотечних фондів у 2020 році. Головним спікером виступив начальник відділу підтримки книговидання УІК Юрій Марченко.
Запис конференції можна переглянути на сторінці фейсбук Українська бібліотечна асоціація.
Відповіді на питання, які порушувались учасниками конференції, будуть опрацьовані та розміщенні на блозі Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого «Публічна бібліотека об’єднаної територіальної громади».


    В жорна безжальної репресивної машини потрапили сотні тисяч людей. Майже в кожній українській родині можна знайти відбитки тих страшних подій. Ці рани не гояться ніколи. Виставка-реквієм "У жорнах репресії" представлена у Іллінецькій міській мультимедійній бібліотеці Іллінецької міської ОТГ що вміщує книги про репресії радянської влади щодо українців.

Запрошуємо на віртуальне знайомство з методичними матеріалами від Представництва Європейського Союзу в Україні «ЄС на книжковій полиці».



Вікторина до Дня Європи вже стартувала!

       З 12 по 15 травня 2020 року долучайтеся до вікторини до Дня Європи та змагайтеся за подарунки від Представництва ЄС в Україні. Відповідайте на питання, дізнавайтеся неочікувані факти та вигравайте цінні призи. Змагайтеся за звання найкращого знавця ЄС.
        У вікторині до Дня Європи є дві категорії учасників: підлітки до 14 років та молодь від 14 років.

       Три найкращі знавці ЄС у кожній категорії отримають сувеніри від Представництва ЄС в Україні: флешки, футболки, кепки та парасольки.

      Заходьте на сайт  https://euroquiz.org.ua/euroquiz  вже зараз та доведіть, що Ваші знання варті винагороди!

11 - 15 травня Іллінецька міська мультимедійна бібліотека Іллінецької міської ОТГ  доєдналася до прямих трансляцій панельних дискусій онлайн Дні кар'єри ЄС до Дня Європи.
     Представництво Європейського Союзу в Україні надає безкоштовні онлайн заходи з цікавими спікерами, корисними тренінгами та дискусіями. 

   12 травня, в звично-незвичному форматі завершилися курси підвищення кваліфікації бібліотекарів відділів обслуговування ЦБС та бібліотек ОТГ. Тематика дистанційного навчання на платформі Zoom "БІБЛІОТЕКА в умовах сьогодення: нові форми роботи, ефективні практики". Куратор групи - Валентина Головатюк, уміло згуртувала та організувала онлайн зустрічі. Вітаємо наших колег: Баліцьку Віру, Вольську Надію, Романюк Ольгу, Рябоконь Віру та Черниш Інну з успішним завершенням віддаленого навчання.







Повертайтесь живими, сини,
Повертайтеся з бою, солдати.
Не у спогади наші, чи сни,
А живими, до рідної хати...
         8 травня 1945 року, 75 років тому, був підписаний Акт про капітуляцію Німеччини.
    У відповідності до Європейських традицій, Україна вшановує День пам'яті та примирення. 
         9 травня 1945 року, рівно 75 років тому, прийшла мирна весна, Велика ПЕРЕМОГА.
        Сумні та важливі дати, які нагадують нам про необхідність збереження МИРУ.
       Ми шанобливо пам'ятаємо співвітчизників, які самовіддано захищали рідну землю в роки Другої світової війни, ми схиляємо голови, низько вклоняємося захисникам рідної землі в зоні ООС. Подвиг воїнів непідвладний часу, як і безмежна вдячність усім патріотам рідної землі , які згуртувалися задля високої мети.   
 

 Працівники Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки Іллінецької міської ОТГ долучилися до  марафону "1939-1945 Пам'ятаємо. Перемагаємо"  виготовили червоні маки - символ пам'яті та примирення.

       Стали учасниками презентації екологічних проєкті бібліотек України, де були представлені найкращі приклади бібліотечних еко-ініціатив від досвідчених колег  книгозбірень м.Львів, м.Херсон, м.Кропивницький. Дякуємо організатору  Благодійному фонду "Бібліотечна країна " та Руху "Зелені бібліотеки". Режим доступу: http://livelibrary.com.ua/ 

Немає коментарів:

Дописати коментар