четвер, 7 вересня 2023 р.

ЖИТТЯ - РЕКОРД

Традиційно наприкінці вересня у громаді відзначається День міста Іллінці. Звичайно, коли сотні наших краян боронять Україну від ворога, коли фото наших Героїв нагадують, про ту непомірну велику ціну, яку ми платимо за право жити на своїй землі, не до святкувань та концертів. Та все по- іншому, якщо захід слугує важливій меті. Саме тому сьогодні на площі перед міським Будинком культури відбулася благодійно-мистецька акція на підтримку Збройних Сил України «Моє серце з тобою», присвячена Дню міста.

Підбірку книг місцевих письменників про нашу славну малу Батьківщину представили працівники Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки Іллінецької міської ради.

   
Для маленьких жителів громади проведено конкурс малюнків «Місто моєї мрії» від працівників Іллінецької міської бібліотеки для дітей.

  
Золота осінь щедра і багата не тільки врожаєм, а й святковими і знаменними днями.  В останній день вересня Україна відзначатиме  Всеукраїнський день бібліотек – день скарбниць, які зберігають пам'ять і мудрість народу.  А у першу неділю жовтня – день освітянина, свято, коли ми вітаємо вчителів, викладачів, вихователів, керівників гуртків, тренерів, усіх працівників освіти, хто плекає майбутнє нашої держави.

Напередодні цих двох гарних свят до міського будинку культури було  запрошено найкращих у бібліотечній та освітянській професіях.

Захід відбувся у незвичному форматі, оскільки об’єднали для привітання дві професії, дві бюджетні сфери, які наче різні, але водночас дуже схожі і споріднені. Адже освіта й культура, це базові чинники, які складають основу суспільства, це те, чого страшенно боїться росія. Саме тому вона насамперед намагається зруйнувати школи, університети, музеї, бібліотеки. Перше, що роблять рашисти на окупованих територіях ‒ вилучають із бібліотек книжки українською мовою та змушують колективи навчальних закладів працювати за їхньою програмою та підручниками.

Привітав бібліотекарів та працівників освіти зі святом, висловив вдячність за невтомну працю, за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання, за любов до своєї професії та рідного краю, волонтерську роботу міський голова Володимир Ящук.

Леся Козаченко, бібліотекар Бабинської  сільської бібліотеки-філії Іллінецької ММБ читає вірш про любов до книги. https://www.facebook.com/culturaillinci/videos/146100615248691 

26 вересня в Іллінецькій міській бібліотеці для дітей - філії Іллінецької ММБ Іллінецької міської ради відбувся показ лялькової вистави "Наш веселий Колобок".

Юних  глядачів - учнів 1"А" та 3"В" класу Іллінецького ліцею №2  так захопила лялькова вистава, що вони по-справжньому переживали, спостерігаючи за пригодами казкових героїв.

Бібліотекар І категорії Олена Харченко ознайомила з акторами ляльок і  побажала всім  Миру та щасливого дитинства.


Бабин яр - дорога смерті.Голокост – важка незагоєна рана в історії України в Другій світовій війні. Жертвами злочину стали близько півтора мільйона українських євреїв. Нацисти знищили їх як соціокультурну й етнорелігійну спільноту.

Пам’ять про трагедію Бабиного Яру попри всі обставини завжди залишалася живою.

В Паріївській бібліотеці вчителька історії Марина Степурська провела годину пам'яті "Бабин Яр- дорога смерті"


В рамках Плану заходів до Міжнародного Дня Миру,  21 вересня в Іллінецькій ММБ відбулася акція "Голуб Миру".

Мета: Ознайомити присутніх з історією започаткування Міжнародного Дня Миру; сприяти вихованню в них почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, сприяти формуванню активної життєвої позиції, спонукати до активної участі в житті суспільства.

Учасники заходу - студенти Іллінецького фахового коледжу групи ХТ-11 (куратор - Леся Петрівна Зарембовська), виготовляли паперових голубів - емблему Міжнародного Дня Миру за ескізом Пабло Пікассо. З виготовлених емблем учасники відтворили карту України. Під час заходу звучали вірші про мир.

Виготовлені емблеми з побажаннями для тих, хто виборює Мир сьогодні, будуть передані волонтерам.

Декламатор віршів та прози, студентка Ольга ЛИХОВІД.


https://www.facebook.com/100003809860461/videos/pcb.1484644168958348/1040250347012833 

21 вересня в Центрі активності громадян, що діє на базі Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки, відбувся тренінг з цифрової грамотності людей елегантного віку.

Тема навчання: "Подання запитів на отримання документів у застосунку ПФУ"


На базі Паріївської сільської бібліотеки-філії Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки Іллінецької міської ради, за ініціативи Тетяни Маруненко - вчительки Паріївської філії Іллінецького ліцею №1 Іллінецької міської ради, в рамках Плану заходів до Всесвітнього Дня Миру відбувся квест-урок "Ми за мир на всій планеті".


12 вересня в  Хрінівській сільській бібліотеці-філії Іллінецької ММБ відбулося колективне усне читання учнів 2 класу Хрінівської філії Іллінецького ліцею №1 Іллінецької міської ради під час гри "Почитай другові"


У м. Іллінці на Вінниччині є місце, куди приходять літні люди і вивчають цифрову грамотність: опановують гаджети, інтернет-майданчики.

Це місце — Центр активності громадян — простір, де жителі громади можуть самостійно через календар подій організовувати заходи: громадські обговорення, творчі події, майстер-класи, навчальні курси. Такі центри об’єднують активних мешканців та посилюють їхню роль у житті громади.

Центри активності громадян впроваджуються за підтримки швейцарсько-української Програма EGAP, що виконується Фонд Східна Європа. А hromadske у партнерстві з Програмою EGAP продовжує спеціальний проєкт, присвячений цифровізації українських громад

Партнерський проєкт опубліковано на правах реклами

https://www.facebook.com/hromadskeua/videos/317514950795652 

 Свій перший урок нового навчального 2023-2024 року учні 7 класу Іллінецький ліцей №2 разом з класним керівником Лукашенко Світланою Тарасівною провели в Центрі активності громадян, що діє при Іллінецькій ММБ.

Святкова зустріч була присвячена темі: «Ти, як? Повертаємось до школи». Під час уроку була можливість встановити контакт із дітьми, згуртувати їх, змотивувати, обговорити актуальні питання і налаштувати на навчання.

Урок відбувся в довільній формі, у формі спілкування. На уроці згадали про витоки незламності українського народу, про наші спільні завдання на шляху наближення Перемоги. Учителька привітала дітей з початком нового навчального року, повідомила про вивчення нових предметів та про плани на новий навчальний рік. Діти бажали один одному успіхів, терпіння, перемоги, миру, світла, успішної України, адже від успішності їхнього навчання залежить майбутнє України. А Україна - понад усе!

В ході заходу учні відвідали Іллінецьку міську бібліотеку, бібліотекар - Олена Харченко розповіла про літературні новинки. А на згадку про зустріч в книгозбірні діти отримали в дарунок друковану пам’ятку «10 причин читати книги».

06 вересня 2023 року в Центрі активності громадян Іллінецької мультимедійної бібліотеки на передодні Дня фізкультурника відбулася зустріч учнів 5 класів Іллінецького ліцею №1 з ветеранами спорту Звєрєвим Генріхом Борисовичем  та Демидою Петром Андрійовичем . Наші ветерани  спору, шановані і поважні в громаді люди.

    Генріх Борисович багаторазовий чемпіон України, блискуче виступив на змаганнях з легкої атлетики і став переможцем у віковій категоріі 95 + не лише у двох дисциплінах-штовханні ядра та метанні диска, а й встановив два рекорди  України який проходив у м. Камянець-Подільський  у відкритому кубку України.

      Петро Андрійович, тренер з баскетболу та тренер Генріха Борисовича, виборов золото у штовханні ядра та метанні диска серед спортсменів у віковій категоріі 60+.

 Зустріч була цікавою та змістовною. Було багато запитань та відповідей. Діти отримали багато позитивних  емоцій. Досвід , знання старалися передати молодим нащадкам, спортсмени- ветерани тим самим тримаючи зв'язок поколінь. Після закінчення зустрічі усі повернулися на стадіон де було практично показано штовхання ядра, метання диска.

Немає коментарів:

Дописати коментар