субота, 23 вересня 2017 р.

День партизанської слави

       22 вересня 2001 року, в день з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни, у нашій країні вперше відзначався День партизанської слави, встановлений Указом Президента України № 1020/2001 від 30.10.2001р.
         Це - державне визнання внеску народних месників у велику Перемогу над нацизмом, відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали. Це - свято людей сильних духом і з чистою совістю, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом.
      Партизани і підпільники відіграли значну роль у здобутті перемоги над гітлерівською Німеччиною та її союзниками. Вони, без перебільшення, були ще одним фронтом у тилу ворога. На окупованих територіях із загарбниками боролося близько мільйона активних борців, 46 партизанських загонів і розвідувальних груп. Адже партизанський рух завжди відображав прагнення народу до свободи.
          Про цих непереможних людей йшла сьогодні мова під час години пам'яті "Мужність партизанська" в читальній залі Іллінецької центральної бібліотеки. На зустріч з учнями 8,9 та 10-го класів ЗОШ №3 завітав Танасієнко Михайло Прокопович, голова міської організації ветеранів України, який поділився спогадами про подвиг звитяжного старшого покоління, яке переконливо довело, що любов до Батьківщини та національна єдність роблять нас нездоланними.
      

       Бібліотекар кафедри юнацтва Валентина Дусанюк спільно з Михайлом Прокоповичем розповіли  присутнім про героїв Другої світової війни нашого району, про партизанський рух на території рідного краю під час війни, про підпільні організації на окупованих територіях та про дітей-героїв. Разом пригадали відомих командира, комісара, начальника штабу великих партизанських об’єднань Ковпака С.А., Руднєва С.В., Калашника І.І.
         У читальному залі організована розгорнута книжкова виставка «Стежками партизанської слави». З літератури, представленої на виставці, можна дізнатись багато інформації про підпільну діяльність в роки Другої світової війни тощо.
 
Інтернет джерела:
Калашник Іван Іванови - http://polk.inter.ua/uk/polk/961-kalashnyk-ivan-ivanovych
 

Немає коментарів:

Дописати коментар