четвер, 24 жовтня 2019 р.

Осіння рапсодія


     25 жовтня на екскурсію в Іллінецьку міську бібліотеку для дітей завітали вихованці старших груп ДНЗ "Пролісок".


   Ознайомившись з правилами користування бібліотекою та ставши її читачами, кожен мав можливість зробити селфі біля осінньо-гарбузової фотозони "Ой, гарбузе, ти перістий". Переглянувши книжкові новинки діти грали з бібліотекарем Оленою Харченко в цікаві ігри: "Запитання та загадки з гарбузової грядки", "Осінь добра господиня."

      
      А вам доводилось бувати на "Гарбузових посиденьках"? Саме на такі "Гарбузові посиденьки" завітали сьогодні, 24 жовтня,  до Іллінецької міської бібліотеки для дітей учні 3-х класів Іллінецької ЗОШ №1. Діти довідались багато цікавої інформації про гарбуз та взяли активну участь у веселих змаганнях.
     Вони "варили" віртуальну гарбузову кашу у конкурсі "Гарбузова каша - сила й слава наша", перебирали гарбузове насіння у конкурсі "Попелюшки". Були конкурси - веселі естафети: для хлопчиків - "Гарбузяні силачі", для дівчаток - "Гарбузяна пані". Шквал позитивних емоцій викликала інсценізація відомої української пісеньки "Ходить гарбуз по городу". Перемогла звичайно дружба.
       На завершення свята працівники бібліотеки пригостили присутніх гарбузовими смаколиками.
А ще діти із задоволенням робили селфі біля гарбузово-осінньої фотозони "Ой, гарбузе, ти перістий".


     18 жовтня. Робочий день Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки розпочався заходом у форматі інформаційної години «Не стань жертвою торгівлі людьми», адже 18 жовтня уся європейська спільнота відзначає Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який започатковано у 2007 році Європейським парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

      До книгозбірні завітали студенти Іллінецького аграрного коледжу а інформатором став юрист - Олександр Володимирович Масненький.

    Учасники переглянули документальний фільм «Будь обережний! Сучасне рабство!». В ході спілкування з юристом молоді люди поглибили свої знання з даної проблеми, дізнавшись, про причини що сприяють торгівлі людьми, види торгівлі людьми та багато іншої корисної попереджувальної інформації.    У щедро наповнений теплом осінній день, 10 жовтня, в читальній залі Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки Іллінецької міської ОТГ відбулося чергове засідання клубу "ЗАТАШОК".

      Серед присутніх були нові обличчя, є надія, що відвідавши свято праці, долі, життя, вони стануть активними членами даного об'єднання жителів нашого міста.

       Як правило, до кожної такої зустрічі рада клубу визначає тему розмови і участь кожного у підготовці заходу. Ось і сьогодні, учасники зустрічі виявили бажання згадати великий віковий і життєвий шлях, тому тема зустрічі "А пам'ятаєте?". Долі всіх присутніх багато в чому схожі одна на одну, всі вони діти, народжені в кінці 30-х , початку 40-х років. Про кожного можна писати романи і повісті. І буде то бентежна розповідь про стійкість, мужність, працелюбність, відданість громадському обов'язку.

      Зустріч пройшла у форматі усного журналу з розділами: "Дитинство", "Юність","Сучасність". Люди які вистраждали під чорним крилом голодоморів, які вистояли криваве пекло Другої Світової війни, які відбудовували зруйноване і нині допомагають нам творити майбутнє згадували про важкі стежинни свого життя. Час невблаганний - знай відраховує дні, роки, десятиріччя, але пережите не забувається і час від часу озивається в їх душах... То ж сьогоднішня зустріч - спогади про батьків, спогади про дідусів та бабусь, спогади свого життєвого шляху.   

       Напередодні Дня захисника України,Дня українського козацтва Іллінецька міська бібліотека для дітей провела квест-гру "Стежками козацької слави".

     В заході взяли участь учні 4-Бкласу Іллінецької ЗОШ №1, класний керівник - Мерещук Алла Василівна.

    Діти поділилися на команди-"курені" на чолі з "отаманами".Вони відідували "станції", які розміщувалися не тільки в стінах міської бібліотеки, а й на дитячому майданчику "Чемпіон" і в краєзнавчому музеї.

    Команди-курені виконували різноманітні завдання: віртуально варили козацький куліш, знаходили у вказаному наборі букв прізвища гетьманів, складали з пазлів герб Запоріжського війська, грали ерудит-лото та інше.
      По кількості балів, які набрали отамани у "маршрутних листах" було визначено куріні-переможці квест-гри. Зоднаковою кількістю балів- 44 - переможцями виявилися куріні отаманів Мустаци Романа та Дусанюка Владислава. Перемогла дружба, всі учасники отримали в подарунок настільну гру і світлини на згадку.
        Щоб учні змогли дізнатися якомога більше про козацьку добу в історії України, наприкінці зустрічі, бібліотекар Олена Харченко провела перегляд літератури "Козаки-борці за волю, за народне щастя й долю". Діти брали книги про козаків для читання додому.
      2 жовтня
     Фантастика - це дивовижний світ зі своїми законами. В цьому світі існують боги, магія, міфічні істоти у вигляді драконів, велетнів, ельфів чи фей.

      Чи можна пізнати цей світ?

      Чи можна знайти в ньому друзів?

      Це відомо не кожному, а лише тим хто захоплюється ним.
    Саме у стилі фентезі малює учениця 10 класу Іллінецької ЗОШ №1 Бабій Вікторія. Її творчі роботи презентовані на персональній виставці "Світ фентезі", що відкрито сьогодні в Іллінецькій міській бібліотеці для дітей Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки Іллінецької міської ОТГ.
Віка народилася і виросла в нашому місті Іллінці, в інтелгентній сім'ї Олександра та Олени Бабій. Свій талант до малювання успадкувала від дідуся по маминій лінії - Анатолія Миколайовича Херовимчука - художника зі стажем, що брав участь у виставках робіт місцевого і обласного рівня.
На презентацію персональної виставки до бібліотеки завітали учні 6-го класу Іллінецької ЗОШ №1. Вони захоплено роздивлялися роботи Вікторії. Їх цікавило все:коли і як вона розпочала малювати, чи малює в інших жанрах, що найбільше полюбляє малювати, чи планує присвятити своє життя цьому мистецтву та інше.
      Привітати і підтримати юну художницю прийшли її дідусь Херовимчук А.М. та перший наставник вчитель студії образотворчого мистецтва Когут Валентина Миколаївна.
      Зустріч була сповнена враженнями та цікавими відкриттями.
Новини Іллінецької міської об'єднаної територіальної громади №63

https://www.youtube.com/watch?v=d1gfm1ZMDv8&feature=share&fbclid=IwAR3G3O_RcYoGP3QC5AJRyDk1iV6DYvb2mFJwOTsSuvIpXDipDlS4sjbfhOU  (10хв.23 с. новини про відкриття персональної виставки "Світ фентезі")

      30 вересня в України відзначається Всеукраїнській день бібліотек. З цієї нагоди колектив Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки Іллінецької міської ОТГ та колектив Іллінецької ЦБС зустрілися за святковим круглим столом «Бібілотекар + Бібліотека = Любов».
      У програмі свята: бібліофреш «Від світлини до світлини презентуємо новини» та «Бібліотечні посиденьки». Присутні колеги поділилися спогадами про відвідини у дитинстві сільських бібліотек, в стінах яких «народжувалися» майбутні спеціалісти бібліотечної справи читаючи казки, вивчаючи вірші та знайомлячись з українською класикою. А ще милі книголюбки з радістю згадували свій перший робочий день в книгозбірні та незвичайні події у звичайній бібліотеці.
     До святкування долучилися: Людмила Михайлівна Трохимець, заступник міського голови з гуманітарних питань, Юлія Іванівна Весна, провідний методист КЗ «Центр культури, мистецтв та естетичного виховання Іллінецької міської ради», Юлія Олегівна Пасічнюк, головний спеціаліст сектору культури і туризму райдержадміністрації, які вручили почесні грамоти, цінні подарунки та квіти кращим працівникам бібліотечної справи Іллінеччини.
     В свою чергу, Наталя Леонідівна Покрищук, директор Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки Іллінецької міської ОТГ, передала подяку Володимиру Миколайовичу Ящуку, голові Іллінецької міської ради від директора ВОУНБ ім.К.А.Тімірязєва Лариси Борисівни Сеник за підтримку та розвиток бібліотечної справи в Іллінецькій об'єднаній територіальній громаді та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.
Хвилини проведені у дружньому колі за чашкою гарячого чаю 
стали теплим, приємним подарунком всім бібліотечним працівникам.


         З Днем народження рідне місто ІЛЛІНЦІ!!!
           27 вересня   День міста  628-ї річниці від першої писемної згадки про Іллінці!
      Під час святкування дня міста було облаштовано чимало цікавих локацій, виставок, фотозон, які не лише дарували жителям та гостям гарні враження впродовж дня, але й давали можливість більше дізнатись про історію нашого краю. 
         Яскравих барв святу додала виставка композицій «Осіння рапсодія», яку підготували працівники дошкільних навчальних закладів та бібліотекарі громади. Кожний, хто оглянув виставку, захоплювався і дивувався, як із звичайних для нас речей – овочі, фрукти, квіти, насіння, осіннє листя, папір та тканина, можна створити таку красу.


    23 вересня в читальній залі Іллінецької міської бібліотеки для дітей відбулася презентація нової книги Ольги Рудник "Надсобський край", присвяченої історії рідної землі.

         До книгозбірні, на зустріч з новою книгою завітали учні восьмих класів Іллінецької ЗОШ №1.

Автор і упорядник Ольга Григорівна, яка дослідила чимало джерел, розповіла цікаві історичні факти від часів трипільсько-арійської цивілізації. Територіально книга охоплює населені пункти Надсоб'я у межах Іллінецького і частково Липовецького, Оратівського, Гайсинського, Немирівського районів.

         Розмова відбулася жвава та змістовна."В пам'яті поколінь..." під такою назвою 23 вересня в Іллінецькій міській мультимедійній бібліотеці пройшла історична година, приурочена Дню партизанської слави.
       Увазі користувачів представлено перегляд літератури "Дорогами партизанської слави".

      Голова ради Іллінецької міської організації ветеранів України Михайло Прокопович Танасієнко розповів присутнім студентам Іллінецького аграрного коледжу про підпілля та партизанський рух в Україні, на Вінниччині та в Іллінеччині.22 вересня 2019р. Профспілкова подорож на Черкащину, традиційно, була цікава, пізнавальна, насичена на враження)).
Бути спілчанином - це круто!!!!!Немає коментарів:

Дописати коментар