пʼятниця, 15 листопада 2019 р.

Бібліотечний листопад


      Напередодні Дня української писемності і мови в Іллінецькій міській бібліотеці для дітей відбулося нагородження учасників Всеукраїнського літературного конкурсу "Творчі канікули 2019" : учениці 9-го класу Іллінецької ЗОШ № І Альони Гончарук, учениць 6-го і 11-го класу Іллінецького навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - гімназія №2" Кіри Когут і Анни Колосенко.
     Ми пишаємося нашими активними читачати. МОЛОДЦІ!!!


       Писемність народу - це ознака його культурного рівня. Саме тому в переддень свята - Дня української писемності та мови, в Іллінецькій міській бібліотеці для дітей відбулася пізнавально-розважальна година "Слово рідне - заповідь століть".

    Учні 6-х класів Іллінецької ЗОШ №1 переглянули повчальний відеоролик, згадали "Скорботний календар української мови".
   Учасники заходу взяли активну участь у конкурсі читців "Душа голосна України". Перемогу здобули: Тішова Софія (І місце), Панасюк Софія (ІІ місце), Пилипчук Вікторія (ІІІ місце).


     А ще учні виявили неабиякі знання і здібності у конкурсі знавців рідної мови "Плекатимеш мову - цвістимуть слова".

     4-го і 7-го листопада Іллінецьку міську бібліотеку для дітей відвідали веселі чумусики - учні 2х-4х класів Іллінецької ЗОШ №3.
     Для юних читачиків двічі було проведено народознавче свято "Гарбузові посиденьки". Дітей зацікавила і розповідь бібліотекаря про горбузову родину, і ігрова вікторина "Запитання і загадки з гарбузової грядки".
     А ще маленькі читайлики веселились та із захопленням змагалися у веселих конкурсах: "Юні Попелюшки", "Гарбузяні силачі", "Гарбузяні королеви".

Працівники культури та майстри народного мистецтва, нехай доля завжди обдаровує Вас міцним здоров'ям, щастям, родинним теплом, затишком та достатком.Творчого вогнику, віри й наснаги.

Зі святом шановні колеги!Живе бібліотека у селі                                                                                                                            Для того, щоби серцем зрозумів ти,
Що хліб і книга – на однім столі -
Як щастя і добро, повинні жити.

     11 листопада 2019р.  відкрила двері для своїх читачів оновлена сучасна бібліотека в селі Паріївка.

      Багато теплих слів в цей святковий день було сказано про людей, які працюють в галузі інформаційної, культурної, освітньої діяльності. Зі словами вдячності за співпрацю та з подальшими настановами для успішного розвитку культури на селі перед присутніми виступив голова Іллінецької міської ради Володимир Ящук.
       Володимир Миколайович зазначив, що бібліотека на селі є найбільш доступним культурним закладом для місцевої громади і виконує чимало місій. Це своєрідний довідковий, інформаційний та освітній центр для сільського населення.

    Сьогодні у Паріївці презентували сучасну мультимедійну бібліотеку. Сільська бібліотека, яка розпочала свою роботу в 1950 році, знову відкрила свої двері для читачів, але вже в осучасненому форматі - оновлено книжковий фонд, встановлено комп’ютери з доступом до мережі Інтернет, ксероксну техніку, придбано плазмовий телевізор та цікаві ігри для дітей.

      На свято завітали міський голова Володимир Ящук, його заступники - Олег Дмитрик та Людмила Трохимець, секретар міської ради Наталія Чигрин, провідний методист Центру культури, мистецтв та естетичного виховання Іллінецької міської ради Юлія Весна, в.о. старост сіл, керівники структурних підрозділів міської ради, культпрацівники району, представники засобів масової інформації, і звісно – віддані, постійні, читачі бібліотеки.

     Традиційно господарі шанованих гостей зустрічали запашним короваєм та щирою піснею у виконання учнів місцевої школи.
      Усіх присутніх з гарною подією привітав міський голова Володимир Ящук. Він зазначив, що оновлена бібліотека – це унікальний простір, який створюється у селі, орієнтований не лише для діток, а й будь-кого, хто має бажання провести свій час з користю. Комп’ютери, Інтернет, сучасне інтерактивне ТВ – це те майбутнє, яке очікують решта наших бібліотек. Адже у новому форматі вже відкриті такі мультимедійні бібліотеки у селах Василівка та Павлівка. І ця робота буде продовжуватись.
      Діловод Паріївського старостинського округу Алла Допіра висловила вдячність керівництву міської об'єднаної територіальної громади та меценатам - директору ТОВ «Золоті Луки» Вадиму Рекуненку, директору СФГ «Урожай» Володимиру Пісковському, директору СФГ «Скіф» Миколі Драмарецькому за фінансову підтримку у проведенні ремонту закладу культури та придбання необхідної оргтехніки.

      Символічну стрічку перед бібліотекою перерізали найактивніші юні читачі. Адже саме вони з нетерпінням чекали цього дня. І очікування виправдалися – світла, тепла, затишна бібліотека, вдало облаштована на кворкінгові зони: для навчання, спілкування, ігор; відкрите цифрове, книжкове, краєзнавче середовище. Це яскравий приклад нової моделі відносин «бібліотека-відвідувач».

Новини Іллінецької міської об'єднаної територіальної громади, випуск 64 https://www.youtube.com/watch?v=b-_Cxd49lbM
(Урочисте відкриття оновленої Паріївської сільської бібліотеки-філії 11хв.25с.)


Системний підхід до реформування бібліотек Іллінецької міської ОТГ може стати практичним кейсом для багатьох територіальних громад

14 листопада 2019р. Творча зустріч "Великий дар - творити для людей".

    Є
вген Таранюк - журналіст, прозаїк, поет, публіцист, автор більше десятка книг. Член Національної спілки журналістів України (1980р.) та Національної спілки письменників України (2018р.) читач Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки Іллінецької міської ОТГ, дарувальник власних видань у фонди наших книгозбірень.

     Хтось з великих сказав, що коли у календарі немає нічого, а душа прагне свята, то потрібно придумати мал
еньке свято і відзначити його. Саме таке свято для душі й зібрало сьогодні членів клубу "Затишок" і усіх шанувальників поетичного слова, зокрема творчості Євгена Таранюка. Євген Митрофанович розповів про себе і свою творчість, читав вірші.
     Завершилась зустріч за філіжанкою ароматного чаю, де учасники заходу ділилися своїми враженнями, пропонували нові зустрічі, обговорювали творчі плани.
     Світлий настрій та позитивні емоції, отримані від зустрічі з письменником-земляком, вони понесли у свої домівки, у свої родини.


      У світі сталося багато трагедій. Страшних трагедій. Так, були різні війни, катастрофи, які забрали життя людей.
     Коли гинуть люди від стихійного лиха, аварій - це одне... Коли гинуть люди на війні, захищаючи свою Батьківщину від ворогів - це друге... А коли люди гинуть віл ГОЛОДУ - це зовсім інше... Особливо - ГОЛОДУ, який створений навмисно. Хіба можна уявити, що людина збирала урожай, раділа, що зможе прогодувати свою родину, а наступного дня влада все забирала, не лишаючи ані зернини, ані картоплини...
       86-й річниці Голодомору 1932-1933 років 22 листопада присвячувалася година-реквієм "Голодомор - чорна сповідь моєї Вітчизни", яка відбулася в читальній залі Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки Іллінецької міської ОТГ напередодні Дня пам'яті жертв Голодомору.
Учасники заходу - старшокласники Іллінецької ЗОШ №1, затамувавши подих, слухали хвилюючі спогади запрошених на зустріч людей поважного віку: Хлівної Євгенії Миколаївни, Сироти Антоніни Омельянівни, Любарської Лідії Кіндратівни та Власенкової Зінаїди Василівни.


Захід доповнювався відеоматеріалами та віршами присвячених Голодомору. Бібліотекар Віра Рябоконь познайомила присутніх з друкованими виданнями представленими на виставці-реквіємі "Голод -33-го - біль душі і пам'ять в серці".Новини Іллінецької міської об'єднаної територіальної громади №65

   https://www.youtube.com/watch?v=g8yGcbI_9GE    (5:00хв, Захід в Іллінецькій ММБ)


    Голод... Це страшне слово щорічно повертає нашу пам'ять у далекі 1932-1933 роки.
Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам'ять мільйонів його жертв.
26 листопада.  Година пам'яті "У пам'ять про скорботний 33" відбулася в Паріївській сільській бібліотеці-філії Іллінецького міської мультимедійної бібліотеки Іллінецької міської ОТГ. Бібліотекар Наталя Бохонко, ознайомила учнів 7-9 класів із трагічними сторінками тих страшних подій української історії, зокрема і фактами Голодомору безпосередньо в нашому краї. Учасникам заходу було запропоновано переглянути документальний фільм "Голодомор. Великий злам".

Хвилиною мовчання, запаливши свічки пам'яті, учасники заходу вшанували жертв Голодомору біля Хреста на сільському кладовищі

      З метою збільшення інтересу до читання у дітей шляхом перегляду кращих зразків кінофільмів і спільного їх обговорення в Паріївській сільській бібліотеці-філії Іллінецької ММБ Іллінецької міської ОТГ відбувся перегляд фільму про Гаррі Поттера "Книга в кадрі".


Немає коментарів:

Дописати коментар