субота, 4 березня 2023 р.

Час повертате своє!

Поезія - це найважливіше культурне явище, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом  з іншими, це головний засіб самоствердження особистості в творчості. До Всесвітнього дня поезії в  міській бібліотеці пройшов поетичний "нон-стоп"  "Знову поезія кличе мене", а в бібліотеці  для дітей оформлена книжкова виставка «Поезія - стежина в дивокрай».

Надія Суржок - голова клубу за інтересами "ЗАТИШОК", що діє при Іллінецькій ММБ

БІБЛІОТЕКА - простір навчання!

Головна мета простору - забезпечення інформаційних потреб користувачів.

Юні читайлики Якубівської СБФ Іллінецької ММБ поспішають до сільської книгозбірні щоб вчасно виконати домашнє завдання.

В Україну щороку повертаються понад 20 тисяч тисяч лелек. Орнітологи іменують їх найбільш консервативними птахами, адже час їхнього прильоту завжди припадає на третю декаду першого місяця весни. А саме, традиційним днем їхнього повернення вважається 19-те березня.

Про птаха долі, провісника щастя і добробуту, велася  мова сьогодні з користувачами  Якубівської сільської бібліотеки-філії Іллінецької ММБ. Під час зустрічі діти активно згадували пісні, вірші, легенди про величного птаха та виготовляли весняну листівку.

На платформі "Дія. Цифрова освіта"  можна посилити свої знання з екології, підприємництва, інформаційної гігієни та багатьох інших тем.

Понад 90 безоплатних серіалів до ваших послуг. Обирайте та переглядайте те, що потрібно вам!

Іллінецька міська мультимедійна бібліотека-Хаб надасть вам можливість безоплатно та зручно попрацювати на платформі "Дія. Цифрова освіта" а  за результатом навчання - роздрукує Сертифікат.

Іллінецька міська мультимедійна бібліотека Іллінецької міської ради цьогоріч стала базою практики для студентів Тульчинського фахового коледжу культури.

Студенти: Абрамович Олена Миколаївна, Маруненко Олена Володимирівна та Сахан Альона Петрівна на базі міської книгозбірні опановують основні процеси бібліотечної діяльності, детально вивчаючи роботу кожного структурного підрозділу.

Працівники головної  бібліотеки Іллінецької міської ТГ, якій цього року виповнюється 100 років, мають чималий об'єм інформації та напрацювань, щоб  поділитися з майбутніми колегами.

В березневі дні бібліотеки Іллінецької міської ТГ вшанувують пам’ять генія українського народу, великого поета, письменника, драматурга, художника, громадського діяча - Тараса Григоровича Шевченка.

З нагоди 209-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря, проходять різноманітні заходи, метою яких на прикладі життя й діяльності Кобзаря виховувати любов до рідної землі, свого народу, мови і культури, сприяти усвідомленню власної ролі й відповідальності в майбутньому за долю нашої держави.

Відповідно до плану роботи Іллінецької ММБ, працівники абонементу дорослого читача оформили книжкову виставку «До висот Шевченкового слова» біля якої користувачі читають вірші Тараса Шевченка.

«Причинна» - один із ранніх творів Т.Г.Шевченка, написаний ще до його викупу з кріпацтва. В автобіографії поет зазначив, що перші вірші складалися ним у Петербурзі в Літньому саду і що з численних ранніх своїх спроб він згодом опублікував тільки баладу «Причинна». Читає Надія Леонідівна Суржок - депутатка Іллінецької міської ради, активна користувачка міської книгозбірні та голова клубу за інтересом "Затишок" що діє при Іллінецькій ММБ.

Тарас Григорович Шевченко "Думка" ("Тече вода в синє море...") Читає Ростислав Танасов , учень 11-"А" класу Іллінецького ліцею №1

Вірш Тараса Шевченка "Сон" у виконанні Олени Сахан, практикантки Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки, студентки Тульчинського фахового коледжу культури.

"Шевченко - для усіх століть" автор Кобець Василь Дмитрович. Читає Юлія Долінська, бібліотекар Павлівської СБФ Іллінецької ММБ Іллінецької  міської ради.

Вірші Тараса Шевченка читають користувачі Іллінейької міської бібліотеки для дітей-філії Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки.


У Сорокській сільській бібліотеці-філії Іллінецької ММБ пройшли літературні читання за творами Шевченка «Великий Кобзар Українського народу", активними учасниками якого стали учні Жаданівського ліцею Іллінецької міської ради. Також оформлено виставку робіт «Незламний дух Великого Кобзаря» майстрині села Жадани - Любенко Лариси Володимирівни.

В Тягунській сільській бібліотеці-філії Іллінецької ММБ відбувся захід Шевченківські читання організовані бібліотекарем Довгань Галиною Олександрівною та директором будинку культури Дяченко Любов  Володимирівною.

В сільських бібліотеках Іллінецької міської ТГ організовані книжкові виставки та тематичні полички «Ми пам'ятаємо тебе, Тарасе», «Читаємо Тараса, учімося у нього», «Віч-на віч з Шевченком», «Кобзар» - Новий Завіт української нації», на яких представлені книги і періодичні видання, альбоми та інші документи, присвячені життю та творчості Кобзаря.  Бібліотекар Василівської сільської бібліотеки-філії Іллінецької ММБ для дітей організувала поетичні читання. Під час заходу діти поринули у безмежний світ Шевченкової поезії. Юні користувачі зачитали вірші «Тече вода з-під явора», «Садок вишневий коло хати», «Зоре моя вечірняя»  захід доповнила книжкова виставка «Вдивляючись в рядки пророчі»  книги були представлені про життя і плідну творчість Великого Українця.


З метою підвищення рівня обізнаності щодо ризиків, пов'язаних із поводженням із вибуховими предметами, та зведення до мінімуму людських жертв, Державною службою України з надзвичайних ситуацій спільно з БО «Фонд Східна Європа» в рамках реалізації програми «Дивись під ноги! Дивись куди ідеш» створено безкоштовний навчальний онлайн-курс на тему: «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами», який успішно проходять працівники та користувачі Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки.

Емоційний біль завдає не менше страждань ніж біль фізичний. Коли все йде шкереберть і складно самостійно впоратись з труднощами, варто замислитись про зустріч з фахівцем для психосоціальної підтримки. 03 березня 2023 року  в Центрі активності громадян Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки  відбулася зустріч фахівців благодійної організації HIAS, з внутрішньо переміщеними особами Іллінецької  міської територіальної громади. Мета зустрічі - спілкування, запитання, відповіді. Була запропонована робота з метафоричними асоціативними картами, за допомогою яких намагалися занурити кожного у позитивні спогади, та налаштувати на благополучне майбутнє.

Психологом-волонтером внутрішньо переміщеним особам, з метою  психосоціальної підтримки  було запропоновано долучитися до створення (Вулик Хабу) простору єднання і підтримки ВПО.

Після проведеної зустрічі з внутрішньо переміщеними особами, фахівцями благодійного фонду було проведено відповідну роботу з працівниками мультимедійної бібліотеки Іллінецької міської територіальної громади.


З метою національно-патріотичного виховання користувачів бібліотек Іллінецької міської ТГ та з нагоди Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, у книгозбірнях проведено відповідні заходи, а саме: виховні бесіди та інформаційні хвилини: «День початку українського спротиву», «Крим - це Україна», «Гібридна війна - окупація Криму»,  «Крим - територія України», «Нескорені… 26 лютого - День кримського спротиву російській окупації», «Крим – це Україна. Ми обов’язково будемо разом»;  перегляд  відеопрезентацій та фільмів:«Окупація Криму Росією», «26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим», «Окупація Криму: без знаків, без імен, ховаючись  за спинами цивільних»; 

тематичні виставки літератури у бібліотеках: «Крим – це Україна», «Кримчани на захисті української державності», «Нескорені сини і доньки Криму»,  «Крим у творах українських письменників». 3 березня працівники мультимедійної бібліотеки Іллінецької міської ТГ переглянули документальний фільм «Анексія Криму».

До Дня кримського спротиву російським окупантам широкого загалу користувачів Іллінецької ММБ організовано книжково-ілюстративну міні-виставку «Крим це Україна!» Презентовані видання знайомлять читачів із спільною історичною долею Криму та України, історичними подіями анексії Криму  Російською Федерацією, а також із зібраними репортажами і свідченнями про те, що відбулося в Україні в період з 22 лютого 2014 року до початку 2015 року, в тому числі про антитерористичну операцію на Донбасі, а також трагічні події в Одесі.

5 березня виповнюється 120 років від дня народження видатної дитячої письменниці, авторки багаточисленних збірок казок, віршів Наталії ЗАБІЛИ.

В міській бібліотеці для дітей Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки відбулась літературна мандрівка по творах письменниці: "По сторінках книжок чудових, мандруймо, друзі, знову й знову!".

Бібліотекар Валентина Дусанюк ознайомила учасників - учнів 4-"А" класу Іллінецького ліцею №2 з творчим та життєвим шляхом Наталії Львівни. Школярі залюбки слухали цікаві віршовані казки, відгадували загадки, намагалися запам'ятати швидкомовку, вивчити лічилку...

Увазі дітей представлено літературне панно "Великий дар - творити для дітей!", де поряд з книгами виставлено ілюстрації та кумедних звіряток.

Завершилась зустріч переглядом мультфільмів: "Казка про білочку та зайчика, веселих пустунів" та "Скік-поскік" створених за книгами Н.Забіли.

Немає коментарів:

Дописати коментар